Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zweigelt Reserve 2018

S403

Nový produkt

Zweigelt je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, výborné je k pokrmům z červeného masa a tepelně upravené zeleniny, ať už dušeným nebo grilovaným. Toto mimořádné víno si můžete také vychutnat samotné 'jen tak'.

Více informací

475 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 427 Kč Až do 285 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvavýrazná rubínově červená
Vůněv ovocném aroma převládá vůně zralých třešní a višní
Chuťna patře cítíme plné tělo s ovocnými tóny - opět třešně, višně, švestky a zralé černé lesní ovoce, výraznější třísloviny jsou v rovnováze s kyselinkou; víno má dlouhý závěr
BioAno, biodynamické
Obsah cukruSuché
OdrůdaZweigeltrebe
Ročník2018
Alkohol13.5%
Archivace10 - 12 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovhodné k úpravám červeného masa, obzvláště vynikne se zvěřinou, a nikdy nepochybíte s párováním tohoto vína a talíře vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Vinice Hedwighof v katastru města Apetlon v Burgenlandu, jihovýchodně od Neziderského jezera; půda převážně hutná černozem s masivními žulovými příměsemi, terén rovinatý.

Výroba

V polovině července probíhá zelená sklizeň s redukcí hroznů, ruční sběr proběhl na přelomu září a října, pro výrobu tohoto vína jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace probíhá v nerezovém tanku bez kontroly teploty po dobu 21 dnů, celou dobu na slupkách. Následuje zrání v použitých barrique sudech po dobu 18 měsíců, lahvování a ležení na lahvi po dobu alespoň 5 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Zweigeltrebe, v Rakousku Zwegelt, v současnosti patří - společně s Frankovkou a Svatovavřineckým - mezi tři nejoblíbenější modré odrůdy v České republice. Pro mne je Zweigeltrebe absolutní jednička našeho regionu :- Původ odrůdy Zweigeltrebe spadá do 30. let minulého století, kdy byla profesorem Zweiglem ve vinařské škole v Klosterneuburgu u Vídně vyšlechtěna právě ze dvou výše uvedených odrůd: Svatovavřinecké x Frankovka (ze stejných odrůd v opačném gardu byla v 60. letech u nás na na Moravě vyšlechtěna odrůda André). Původní název, dodnes někde používaný, je "Rotburger" a až v 70. letech byla odrůda přejmenována na počest jejího tvůrce. 

Odrůda Zwegeltrebe dává ovocitá šťavnatá vína vhodná k širokému použití v gastronomii. Vína ze starší výsadby a redukované sklizně dávají výrazná harmonická vína s nižšími tříslovinami a výraznou chutí a vůní zralého ovoce až do džemových tónů. 

Produkce

Asi 2,000 lahví ročně.

Další ocenění

Ocenění pro vína předchozích ročníků

Ročník 2017

Prague Wine Trophy 2020: Regionální šampión a Velká zlatá medaile, "Prague Regional Champion" a "Prague Premium Gold"

Víno bylo hodnoceno na Jižním svahu, březen 2020

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne