Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zweigelt Classic Style 2019

S401

Nový produkt

Zweigelt je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, výborné je k těstovinám, tepelně upravené zelenině, pokrmům z bílého i červeného masa. 

Více informací

265 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 221 Kč Až do 265 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvavýrazná rubínově červená s fialovými odlesky
Vůněv ovocném aroma převládá vůně lesního ovoce
Chuťna patře cítíme plné tělo s ovocnými tóny - opět zralé černé lesní ovoce, znatelná kyselinkou; víno má středně dlouhý závěr
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaZweigeltrebe
Ročník2019
Alkohol12.5 %
Archivace3 – 5 roků
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k těstovinám, bílému masu a lehčím úpravám červeného masa, obzvláště vynikne s jehněčím nebo králičím masem

Více informací

Vinice

Různé vinice v katastru města Apetlon v Burgenlandu, jihovýchodně od Neziderského jezera; půda převážně hutná černozem s masivními žulovými příměsemi, terén rovinatý.

Výroba

Na počátku července probíhá zelená sklizeň s redukcí hroznů, ruční sběr proběhl na začátku září. Fermentace probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 12 dnů, zhruba jeden týden na slupkách. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu 5 měsíců, lahvování a ležení na lahvi po dobu alespoň 3 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Zweigeltrebe, v Rakousku Zwegelt, v současnosti patří - společně s Frankovkou a Svatovavřineckým - mezi tři nejoblíbenější modré odrůdy v České republice. Pro mne je Zweigeltrebe absolutní jednička našeho regionu :- Původ odrůdy Zweigeltrebe spadá do 30. let minulého století, kdy byla profesorem Zweiglem ve vinařské škole v Klosterneuburgu u Vídně vyšlechtěna právě ze dvou výše uvedených odrůd: Svatovavřinecké x Frankovka (ze stejných odrůd v opačném gardu byla v 60. letech u nás na na Moravě vyšlechtěna odrůda André). Původní název, dodnes někde používaný, je "Rotburger" a až v 70. letech byla odrůda přejmenována na počest jejího tvůrce. 

Odrůda Zwegeltrebe dává ovocitá šťavnatá vína vhodná k širokému použití v gastronomii. Vína ze starší výsadby a redukované sklizně dávají výrazná harmonická vína s nižšími tříslovinami a výraznou chutí a vůní zralého ovoce až do džemových tónů. 

Produkce

Asi 10,000 lahví ročně.

Další ocenění

Víno ročníku 2018 bylo hodnoceno na Jižním svahu, březen 2020

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne