Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zweigelt Ried Hedwighof 2018

S402

Nový produkt

Zweigelt je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, výborné je k těstovinám, tepelně upravené zelenině, pokrmům z bílého i červeného masa. 

Více informací

345 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 311 Kč Až do 207 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvavýrazná rubínově červená s fialovými odlesky
Vůněv ovocném aroma převládá vůně lesního ovoce
Chuťna patře cítíme plné a harmonické tělo s ovocnými tóny - opět zralé černé lesní ovoce, sametové; víno má dlouhý závěr
BioAno, biodynamické a vhodné pro vegany
Obsah cukruSuché
OdrůdaZweigeltrebe
Ročník2018
Alkohol13.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2021: Šampión kategorie a Velká zlatá medaile, "Prague Wine Champion" a "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k tepelně upravené zelenině, bílému i červenému masu, obzvláště vynikne s jehněčím nebo králičím masem, výběru vyzrálých syrů na závěr

Více informací

Vinice

Vinice Hedwighof v katastru města Apetlon v Burgenlandu, jihovýchodně od Neziderského jezera; půda převážně hutná černozem s částečnými žulovými příměsemi, terén rovinatý.

Výroba

Na počátku července probíhá zelená sklizeň s redukcí hroznů, ruční sběr proběhl na začátku září. Fermentace probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 14 dnů, celou dobu na slupkách. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu 9 měsíců, lahvování a ležení na lahvi po dobu alespoň 3 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Zweigeltrebe, v Rakousku Zwegelt, v současnosti patří - společně s Frankovkou a Svatovavřineckým - mezi tři nejoblíbenější modré odrůdy v České republice. Pro mne je Zweigeltrebe absolutní jednička našeho regionu :- Původ odrůdy Zweigeltrebe spadá do 30. let minulého století, kdy byla profesorem Zweiglem ve vinařské škole v Klosterneuburgu u Vídně vyšlechtěna právě ze dvou výše uvedených odrůd: Svatovavřinecké x Frankovka (ze stejných odrůd v opačném gardu byla v 60. letech u nás na na Moravě vyšlechtěna odrůda André). Původní název, dodnes někde používaný, je "Rotburger" a až v 70. letech byla odrůda přejmenována na počest jejího tvůrce. 

Odrůda Zwegeltrebe dává ovocitá šťavnatá vína vhodná k širokému použití v gastronomii. Vína ze starší výsadby a redukované sklizně dávají výrazná harmonická vína s nižšími tříslovinami a výraznou chutí a vůní zralého ovoce až do džemových tónů. 

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly tato ocenění:

Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile pro víno ročníku 2017

Víno ročníku 2018 bylo hodnoceno na Jižním svahu, březen 2020

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne