Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Malá sada Sangiovese

SA1710

Nový produkt

Odrůda Sangiovese dává mohutná komplexní vína. Připravili jsme pro Vás sadu tří láhví, po jedné ze tří 'velkých' apelací: Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a Chianti Classico. Ochutnejte a rozhodněte, které z těchto vín nejvíce vyhovuje Vašim chuťovým buňkám.

Více informací

1 799 Kč s DPH

Namísto 2 055 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Obsah cukruSuché
OdrůdaSangiovese
Ročník2011 - 2011 - 2015
Archivace10 - 12 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'

Více informací

Odrůda Sangiovese, stará italská odrůda (název odrůdy je odvozen z latinského "sanguis Jovis" - "krev boha Jupitera"), která je dominantní odrůdou nejen Toskánska ale i celé střední Itálie, dává mohutná komplexní vína. To platí především pro vína ze tří historických apelací: Chianti, Montalcino a Montepulciano. Připravili jsme pro Vás průřez těmito třemi apelacemi dávajícími 'velká' vína - Malá sada Sangiovese obsahuje tři láhve, po jedné z každé ze tří apelací:

Brunello di Montalcino DOCG - PURO 2015 z vinařství Antonio Sasa (Prague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile a 93 bodů)

Vino Nobile di Montepulciano DOCG - Messaggero 2011 z vinařství Montemercurio (Prague Wine Trophy 2018: Velká zlatá medaile a 93 bodů)

Chianti Classico DOCG Riserva 2011 z vinařství Montemaggio (Prague Wine Trophy 2019: Velká zlatá medaile a titul Regionální šampión; Decanter 2016: Stříbrná medaile a 92 bodů)

Tři vína 'ze stejné odrůdy a stejného regionu'. Ochutnejte a rozhodněte, které z těchto vín nejvíce vyhovuje Vašim chuťovým buňkám. Porovnejte vliv různých terroir jednotlivých pod-oblastí a částečně i různých postupů při práci ve sklepě. 

Pokud máte zájem o 'hlubší průzkum' vín z této odrůdy, nabízíme Vám i Velkou sadu Sangiovese, která obsahuje po dvou vínech z každé apelace, celkem 6 láhví. 

Na zdraví!

Obsah balení

 • 625 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, dává mohutná komplexní vína. Vino Nobile je jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům anebo jako plnohodnotný společník k pití 'jen tak'. Poslední láhve.

  625 Kč
 • 595 Kč
  1 x

  Odrůda Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska, ale v širším měřítku i celé střední Itálie, dává plná komplexní vína. Vino Chianti Classico je - vedle vín Brunello a Vino Nobile - jedním ze tří velkých vín vyráběných z této odrůdy. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou příležitost anebo jen samotné pro...

  595 Kč
 • 835 Kč
  1 x

  Brunello di Montalcino patří mezi nejoceňovanější vína Itálie. Víno PURO vytvořil vinařský nadšenec Tony Sasa, ročně produkuje jen asi 2,000 lahví tohoto nádherného vína. Tradiční odrůda zpracovaná tradiční metodou - víno zrálo ve velkém dřevěném sudu. Veliké víno pro zvláštní příležitosti.   

  835 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne