Kategorie

Slevy

Vinařství Sguardi di Terra

Rodinné vinařství Sguardi di Terra najdeme v západní části regionu Lugana, který se rozkládá okolo jižního cípu jezera Garda. Hlavou a motorem vinařství je bývalý ‚byznysmen‘ Massimo Pinetti, který v roce 2016 společně se dvěma společníky odešel z byznysu do vinařského prostředí. Vinařství produkuje tradiční vína oblasti Lugana z autochtonních odrůd Turbiana a Gropello.

Rodinné vinařství Sguardi di Terra najdeme v západní části regionu Lugana, který se rozkládá okolo jižního cípu jezera Garda, konkrétně ve městečku Lonato del Garda asi 3 km jihozípadně od jezera. Vinařství Squardi di Terra je další příklad splněného snu: tři milovníci vína, Massimo Pinetti jeho švagr Murizio Venegoni se synem Andreou, se rozhodli, že jim už nestačí si vína užívat pro potěšení, ale chtějí s vínem a jeho produkcí spojit i svůj profesní život. To bylo v roce 2015, po tomto rozhodnutí začali hledat vhodné vinařství a v následujících měsících navštívili desítky ‚vinařství na prodej‘ v Lombardii, Piemontu a Venetu. Až objevili vinařství v Luganě, do kterého se okamžitě zamilovali a spojili s ním svůj ‚nový život‘. První vína vyrobili již ze sklizně v roce 2016. Zpočátku samozřejmě ve spolupráci se zkušeným místním enologem a agronomem, ale praxí i studiem se postupně osamostatňují.


Vinařství bylo již při převzetí v organickém režimu a v tom Massimo a jeho společníci pokračují. Jak říká Massimo: „Ekologické zemědělství je udržitelná výrobní metoda, která zvyšuje přirozenou úrodnost ekosystému a půdy, zdraví plodů země, aniž by bylo nutné používat syntetické produkty, pesticidy a chemická hnojiva. Celoplošný travní porost praktikujeme bez odplevelení a s organickým hnojením (kompost, digestát). To nám umožňuje dobré zpevnění půdy a díky přírodním aktivním složkám žádné znečištění podzemních vod“.


Vinice se nachází na morénovém kopci nad městečkem Lonato del Garda, rozkládají se na svazích a vrcholu kopce v nadmořské výšce mezi asi 150 - 200 metry nad mořem. Půda je zde bohatá na písčité jíly a vápenec. Umístění vinic na vrcholu kopce také zajišťuje dobrou ventilaci, což má opět pozitivní vliv na zdraví hroznů a omezení nutnosti ochranných zásahů. Vinařství vlastní 7 hektarů vinic, na nichž jsou vysázené typické odrůdy regionu Lugana: bílá Turbiana (neboli Trebbiano di Lugana) a modré Gropello. V současné době vinařství produkuje asi 25,000 lahví vína, z toho asi 15,000 láhví bílého vína Lugana. Z této produkce vinařství jsme pro Vás přivezli dvě bílá vína a jedno červené víno, která charakterizují vinařskou produkci tohoto vinařství ale i regionu Lugana: bílé vína Lugana DOC a Lugana DOC Riserva a červené víno Valtenesi Gropello, Riviera del Garda Classico DOC.


Věřím, že rozšíření nabídky o tato zajímavá a pozoru-hodná vína bude pro Vás zajímavým zpestřením a dalším ‚rozšířením obzorů‘ v poznávání vinařské Itálie.  

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne