Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín 'sázka na jistotu': Boeri + Sasa

VM2204

Nový produkt

V dubnové nabídce Vám přinášíme výběr 'sázka na jistotu' - výběr vín z produkce dvou nejlepších vinařství v naší nabídce, Boeri Alfonso a Antonio Sasa. Snad Vás tato vína potěší v současné těžké době. V sadě na Vás šest červených vín z Piemontu, Toskánska a Veneta. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 675 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 625 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionItálie: 4x Piemont, 1x Toskánsko, 1x Veneto
Barva6x červené
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
Odrůda2x Barbera, Dolcetto, Nebbiolo, Sangiovese a kupáž (Corvina, Molinara a Rondinella)
Ročník1x 2008, 3x 2018, 2x 2020
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Oceněnívína jsou nově v naší nabídce
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

Ve výběru měsíce dubna v nabídce najdete šest červených vín. Rozhodli jsme se, že v současné situaci přijdeme s trochou jistoty a nabízíme Vám sadu vín ‚sázka na jistotu‘ – Boeri + Sasa. Vína z těchto dvou vinařství jsou skutečná sázka na jistotu potvrzená opakovaným ziskem ocenění ‚5-hvězdičkové vinařství‘ v soutěži Prague Wine Trophy. A navíc, s víny těchto dvou vinařství zpravidla nemáte možnost se ve zvýhodněných výběrech setkat, využijte tuto výjimečnou příležitost k výhodnému nákupu :-) :-) :-)  Užijte si příjemné chvíle s víny z naší dubnové nabídky!  

Ve výběru měsíce dubna se můžete těšit na tato vína:

Boeri Alfonso (Piemont, Itálie)

Monferrato DOC Dolcetto 2020. Odrůda Dolcetto patří do velké trojky Piemontu, i když je tak trochu ‚třetí vzadu‘ za mnohem známějšími odrůdami Barbera a Nebbiolo. Naše Monferrato Dolcetto zrálo v nerezovém tanku a je to v nejlepším slova smyslu víno na běžné pití. Je výtečné pro párování s jídly – jedná se o univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem (méně zralých) sýrů na závěr. Není určeno k archivaci, mělo by být vypito běhen 2-3 roků od sklizně.

Barbera d’Asti DOCG 2019. (nahrazeno vínem Barbera d’Asti DOCG 2020, Zlatá medaile PWT 2022; ročník 2019 je vyprodán) Tato ‚základní‘ Barbera zrála v nerezovém tanku, jedná se o harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Víno nabízí vynikající poměr kvalita/cena. Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa. Zlatá medaile PWT 2021. Víno můžete uložit ještě na 1-2 roky, ale není třeba – ležením se již nezlepší a přichází nové ročníky :-)

Martinette 2018, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Martinette představuje prostřední úroveň ze tří vín Barbera v nabídce vinařství, hrozny pochází ze starších keřů a ve sklepě zrálo v barrique soudcích, mix nových a již použitých. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena, dlouhodobě naše nejprodávanější víno! PWT: bude hodnoceno v letošním roce. Víno můžete archivovat dalších 5 roků.

Noto 2008, Monferrato DOC Rosso. Noto je víno z odrůdy Nebbiolo vytvořené ve stylu tradičních vín Barolo, bohaté víno s dlouhým obdobím vyzrávání (víno přišlo na trh 9 roků po sklizni) a očekávanou dlouhou životností. Doporučujeme k pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo výběru vyzrálých sýrů. Také pro vychutnání samotného vína při výjimečné příležitosti. Zlatá medaile PWT 2018. Možno archivovat ještě 3-5 roků.

Antonio Sasa (Toskánsko a vybrané polohy z dalších regionů, Itálie)

Martina Rosso 2018, Rosso di Montalcino DOC. Víno z odrůdy Sangiovese pochází ze slavné oblasti – víno Rosso di Montalcino můžeme nazývat 'druhým vínem' velkého vína Brunello di Montalcino, které patří mezi nejoceňovanější vína Itálie. Víno Martina Rosso vytvořil vinařský nadšenec Tony Sasa, ročně produkuje jen asi 6,000 lahví tohoto nádherného vína. Víno pro chvíle potěšení!Velká zlatá medaile PWT 2021. Víno můžete archivovat dalších 5 roků, ale možná je škoda odlkládat tento zážitek, víno je již na svém vrcholu :-)  

Ripasso Valpolicella DOC Classico Superiore 2018. Víno Ripasso je kupáž odrůd Corvina, Molinara a Rondinella a, podobně jako předchozí víno, se jedná o takzvané ‚druhé víno‘. V tomto případě z oblasti Valpolicella v regionu Veneto – někdy je Ripasso nazývano „bejby Amarone“. Plné a harmonické víno vhodné k většině úprav červeného masa, obzvláště doporučujeme ke grilovanému nebo pečenému masu, nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. Víno, které se dobře pije a 'samo mizí z láhve' :-) Velká zlatá medaile PWT 2021. Víno můžete archivovat další 3 roky, ale podobně jako předchozí víno již je na svém vrcholu a není důvod k odkladu zážitků z jeho ochutnání :-)   

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne