Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zharpi, Prosecco DOC Treviso (Brut)

P215

Nový produkt

Víno Zharpí patří do kategorie Brut a tedy se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z mořských plodů, a také je ideální doplněk k vegetariánské kuchyni.Doporučujeme i jako aperitiv, nebo pro užití si vína ‘jen tak’.

Více informací

310 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Barvasvětle slámově žlutá se zelenavými záblesky, víno vykazuje trvalém perlení
Vůněovocná s převahou vůně jablek a tóny tropického ovoce
Chuťplná, minerální s dlouhým trváním, na patře cítíme zralá jablka
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruBrut
OdrůdaGlera
Alkohol11.0%
Archivace1 - 2 roky
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'

Více informací

Vinice

vybrané vinice se nachází v nadmořské výšce asi 200-250 m. n m. s převážně jižní a jihovýchodní expozicí, stáří keřů asi 15 roků

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v polovině září. Následuje klasické zpracování moštu pro bílá vína, druhotná fermentace probíhá v nerezovém tanku (metoda Charmat) po delší dobu (až 6 měsíců). Po nalahvování je víno ihned připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Prosecco je fenomén posledního desetiletí, žádný další typ vína nezaznamenal tak prudký nárůst obliby. Přinášíme Vám Prosecco z prestižního vinařství Perlage, které se nachází přesně ve středu oblasti, ve které vznikají ta nejkvalitnější vína Prosecco DOCG, vymezené městy Conegliano a Valdobbiadene. Víno Zharpí patří do kategorie Brut a tedy se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z mořských plodů, a také je ideální doplněk k vegetariánské kuchyni. Podobně jako ostatní vína z produkce vinařství splňuje i toto víno certifikaci BIO. Zharpí je navíc díky použité technologii výroby vhodné i pro vegany.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne