Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

The Oak 2019, qualitatswein Reserve

E110

Nový produkt

Víno The Oak představuje vrchol produkce vinařství, kupáž středoevropské odrůdy Frankovka v kombinaci s globálními odrůdami Cabernet Sauvignon a Merlot. Velké víno s výrazným vlivem dřeva, vhodné pro pití nyní stejně tak jako po dlouholeté archivaci. Příjemný společník pro chvíle zamyšlení nebo pro párování s výraznými pokrmy z červeného masa nebo zvěřině, též k vyzrálým sýrům.

Více informací

998 Kč s DPH

-8%

 1 085 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 922 Kč Až do 488 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínově červená
Vůněvýrazné aroma zralého ovoce - převažují třešně a višně, také cítíme kořenité tóny a ušlechtilé dřevo
Chuťelegantní a harmonické víno s plným tělem, na patře cítíme vyzrálé tmavé ovoce - třešně, ostružiny - až do džemových tónů, kakao a tabák, pevné třísloviny, víno má dlouhý závěr
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Frankovka, Merlot a Cabernet Sauvignon
Ročník2019
Alkohol14.5%
Archivace12 - 15 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlopro párování s výraznými pokrmy z červeného masa nebo zvěřině, též k vyzrálým sýrům; doporučujeme víno před konzumací dekantovat

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných vinic v katastru vinařské obce Horitschon, podloží vinice tvoří směsi jílovitých, pískových a štěrkových půd. Vinice jsou rovinaté, stáří keřů je v rozmezí 15 až 40 roků. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr hroznů proběhl v podle odrůd od konce září (Frankovka) do konce října (Cabernet Sauvignon). Pro výrobu vína jsou použity pouze nejlepší hrozny z vybraných poloh. Fermentace při řízené teplotě proběhla odděleně v nerezových tancích. Zrání již všech odrůd společně proběhl po dobu 30 měsíců v barrique sudech, zhruba 2/3 nových a 1/3 jednou použitých, následuje lahvování a ležení na lahvi nejméně 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Frankovka je jednou z typických odrůd našeho středoevropského regionu, v oblasti středního Burgenlandu má nejvýhodnější podmínky, regionu Mittelburgenland se neoficiálně říká Blaufrankischland. Frankovka dává vína s vyšší kyselinkou a znatelnými tříslovinami.

Cabernet Sauvignon je tradiční francouzská odrůda, pocházející pravděpodobně z oblasti Bordeaux. Ve Francii stejně jako ve Starém i  Novém světě patří mezi nejrozšířenější odrůdy. Vína z Cabernetu vyzrávají poměrně pomalu a s věkem se jejich kvalita zvyšuje. Proto jsou vhodné pro dlouhodobou archivaci.

Merlot je tradiční francouzská odrůda, pocházející pravděpodobně z oblasti Bordeaux. Ve Francii patří mezi nejrozšířenější odrůdy s výsadbou více než 100,000 hektarů. Následně se rozšířila do moha zemí Starého i Nového světa. 

Velké víno The Oak vzniká pouze v lepších ročnících, kdy je zaručena vysoká kvalita výsledné kupáže. Ročník 2019 nám přinesl nádherné víno pro konzumaci nyní stejně tak jako po mnoha letech. V gastronomii můžeme víno The Oak párovat s výraznými pokrmy z červeného masa nebo zvěřině, též k vyzrálým sýrům. Víno má také potenciál pro dlouholetou archivaci, bude se ještě zlepšovat. 

Další ocenění

Weinpur Guide: 5 sklenic

Vinaria: 4 hvězdičky

A la Carte: 94 bodů

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

The Oak 2015

Falstaff: 92 bodů

Vinaria: 4 hvězdičky

A la Carte: 93 bodů

The Oak 2017

Falstaff: 93 bodů

Vinaria: 4 hvězdičky

A la Carte: 94 bodů

AWC Vienna 2021: Gold a 2. místo ve finále

Frankfurt International Wine Trophy: Grand Gold a Nejlepší víno z Rakouska

Vínařství Eichenwald Weine bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne