Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Taurasi Le Masciare 2012, Taurasi DOCG

L503

Nový produkt

Víno Taurasi patří k vrcholům produkce vinařství. Víno přináší výrazné aroma zralého červeného a lesního ovoce v kombinaci s výraznými tříslovinami. Výtečné k výrazným pokrmům z červeného masa, omáčkám, zvěřině nebo k výběru vyzrálých sýrům.   

Více informací

536 Kč s DPH

-10%

 595 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 506 Kč Až do 268 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionKampánie
Barvaintenzivní rubínově červená v mládí, se zráním se barva mění k cihlově červené
Vůněve vůni cítíme bohatou kombinaci zralého červeného a lesního ovoce, tabák a vanilku
Chuťvíno s plným tělem, harmonické, na patře cítíme vyzrálé červené ovoce - švestky a černé třešně - a třísloviny, víno má dlouhý závěr, ve kterém cítíme i pepřové tóny
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaAglianico
Ročník2012
Alkohol15.0%
Archivace10 - 12 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z  nejlepších poloh vinice Barbasano v městě Paternopoli, mírný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 350 m.n.m., stará výsadba ze 40. a 50. let; podloží je převážně složeno z jílovito-hlinitých půd s příměsí vápence; vedení révy systémem guyot, hustota výsadby asi 3,500 keřů na hektar.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na přelomu října a listopadu, pro výrobu toho vína byly použity vybrané hrozny. Hrozny byly nejdříve schlazeny na 10C po dobu 2 dnů a poté drceny. Fermentace při kontrolované teplotě 25C po dobu 15 dnů a následné zrání po dobu 18 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Následovalo zrání na dubových sudech, mix barrique a tonenaux soudků z francouzských dubů, po dobu 12 měsíců. Po zhruba 12 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi, ale dalším ležením se stále zlepšuje.

Zajímavost

Aglianico je stará odrůda, která byla do Itálie přinesena z Řecka. Tomu odpovídá název odrůdy - "aglianico" je zkomolenina výrazu "ellenico" (helénský, řecký). Odrůda Aglianico je pěstována především v regionech jižní Itálie, vyžaduje hodně sluníčka a patří k pozdním odrůdám - sklizeň na začátku listopadu nebývá výjimkou. Vína z odrůdy Aglianico jsou ceněna a kvalitní vína z této odrůdy jsou považována za srovnatelná s víny z 'velkých' odrůd Nebbiolo a Sangiovese. Takové je i naše víno Taurasi.     

Produkce

Asi 4,000 láhví

Další ocenění

Vínařství Le Masciare bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne