Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Quorum, Prosecco Superiore Conegliano Valdobbiadene DOCG (Extra Dry)

P204

Nový produkt

Víno Quorum patří do kategorie Extra Dry a tedy se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k rizotu a mořským plodům, k dezertům a také je ideální doplněk k vegetariánské kuchyni. Nebo si užijte toto víno ‘jen tak’. 

Víno je vyprodáno. Pracujeme na doplnění našich zásob. 

Více informací

385 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Barvasvětle slámově žlutá se zelenavými odlesky
Vůněovocná, především zelená jablka, s tóny polního kvítí
Chuťmá ďelší trvání, i v chuti cítíme zelené jablko
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruExtra Dry
OdrůdaGlera
Alkohol11.5 %
Archivace2 - 4 roky
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

vybrané vinice v obcích Refrontolo a Soligo, svahy v nadmořské výšce asi 200-250 m. n m. s převážně jižní expozicí, stáří keřů asi 20 roků

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v polovině září. Následuje klasické zpracování moštu pro bílá vína, druhotná fermentace probíhá v nerezovém tanku (metoda Charmat) po delší dobu (až 6 měsíců). Po nalahvování je víno ihned připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Prosecco je fenomén posledního desetiletí, žádný další typ vína nezaznamenal tak prudký nárůst obliby. Přinášíme Vám Prosecco z prestižního vinařství Perlage, které se nachází přesně ve středu oblasti, ve které vznikají ta nejkvalitnější vína Prosecco DOCG, vymezené městy Conegliano a Valdobbiadene. Víno Quorum patří do kategorie Extra Dry a tedy se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k rizotu a mořským plodům, k dezertům a také je ideální doplněk k vegetariánské kuchyni. Podobně jako ostatní vína z produkce vinařství splňuje i toto víno certifikaci BIO a je navíc díky použité technologii výroby vhodné i pro vegany.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne