Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Pinot Noir Beck 2017

B707

Nový produkt

Pinot Noir – ušlechtilé víno z tradiční vinice Schafleiten ve svahu nad Neziderským jezerem, mimořádně nízká produkce - asi 22 hl na hektar. Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Výsledek stojí za to! Doporučujeme toto víno spárovat s dušeným vepřovým nebo s králíkem!

Poslední láhve.

Více informací

626 Kč s DPH

-10%

 695 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvasvětle rubínová
Vůněvýrazná ovocná, ve víně cítíme zralé jahody a další drobné zahradní ovoce
Chuťvíno má elegantní tělo, na patře cítíme jemnou kořenitost ve spojení s jemnými tříslovinami, víno působí stále svěžím dojmem a má před sebou ještě řadu let, kdy bude postupně vyzrávat
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaRulandské modré
Ročník2017
Alkohol12.5 %
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům s dušeným masem, úpravám drůbežího a králičího masa

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z ‚cru‘ vinice Schafleiten rozkládající se ve svahu s jižní expozicí nad Neziderským jezerem; půda je písčitá s příměsí štěrků.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů proběhl koncem září 2015 a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Spontánní fermentace na slupkách proběhla v dřevěné kádi a jablečno-mléčná fermentace proběhla v použitých barrique soudcích. Zrání probíhá po dobu 15 měsíců v použitých barrique soudcích, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pinot Noir - ukázka Juditina 'výletu‘ mimo středoevropský region a naše typické odrůdy. Přestože se Judith soustředí na místní odrůdy, burgundská vína dělá výtečná. Ušlechtilá rulanda z tradiční vinice Schafleiten ve svahu nad Neziderským jezerem, s mimořádně nízkou produkcí - asi 22 hl na hektar. Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Výsledek stojí za to! Víno s potenciálem k několikaleté archivaci, ale výtečné už teď. Doporučujeme toto víno spárovat s dušeným vepřovým nebo s králíkem :-)

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročník získal:

Pinot Noir 2015: Zlatou medaili a titul Regionální šampión na Prague Wine Trophy 2018

Pinot Noir 2013: Zlatou medaili a titul "Prague Gold" na Prague Wine Trophy 2016. Falstaff - 93/100 bodů.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne