Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Pian del Bosco 2012, Taurasi DOCG

Pian del Bosco 2012, Taurasi DOCG

L504

Nový produkt

Pian del Bosco představuje vrchol produkce vinařství. Víno přináší výrazné aroma zralého červeného a lesního ovoce v kombinaci s výraznými tříslovinami. Výtečné k výrazným pokrmům z červeného masa, omáčkám, zvěřině nebo k výběru vyzrálých sýrům.

Více informací

646 Kč s DPH

-7%

 695 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionKampánie
Barvaintenzivní rubínově červená v mládí, se zráním se barva mění k cihlově červené
Vůněve vůni cítíme bohatou kombinaci zralého červeného a lesního ovoce, tabák a vanilku
Chuťvíno s plným tělem, harmonické, na patře cítíme vyzrálé červené ovoce - švestky a černé třešně - a třísloviny, víno má dlouhý závěr, ve kterém cítíme i pepřové tóny
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaAglianico
Ročník2012
Alkohol15.0%
Archivace12 - 15 roků
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlovýtečné k výrazným pokrmům z červeného masa a s lanýži, omáčkám a zvěřině nebo vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z  nejlepších poloh vinice Barbasano v městě Paternopoli, mírný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 350 m.n.m., stará výsadba ze 40. let; podloží je převážně složeno z jílovito-hlinitých půd s příměsí vápence; vedení révy systémem guyot, hustota výsadby asi 3,500 keřů na hektar.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na přelomu října a listopadu, pro výrobu toho vína byly použity nejlepší hrozny. Hrozny byly nejdříve schlazeny na 10C po dobu 2 dnů a poté drceny. Fermentace při kontrolované teplotě 25C po dobu 15 dnů a následné zrání po dobu 18 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Následovalo zrání na dubových sudech, mix barrique a tonenaux soudků z francouzských dubů, po dobu 12 měsíců. Po zhruba 24 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi, ale dalším ležením se stále zlepšuje.

Zajímavost

Aglianico je stará odrůda, která byla do Itálie přinesena z Řecka. Tomu odpovídá název odrůdy - "aglianico" je zkomolenina výrazu "ellenico" (helénský, řecký). Odrůda Aglianico je pěstována především v regionech jižní Itálie, vyžaduje hodně sluníčka a patří k pozdním odrůdám - sklizeň na začátku listopadu nebývá výjimkou. Vína z odrůdy Aglianico jsou ceněna a kvalitní vína z této odrůdy jsou považována za srovnatelná s víny z 'velkých' odrůd Nebbiolo a Sangiovese. Takové je i naše víno Pian del Bosco.     

Produkce

Asi 2,500 láhví

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne