Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Martina Rosso 2019, Rosso di Montalcino DOC

S109

Nový produkt

Rosso di Montalcino můžeme nazývat 'druhým vínem' velkého vína Brunello di Montalcino, které patří mezi nejoceňovanější vína Itálie. Víno Martina Rosso vytvořil vinařský nadšenec Tony Sasa, ročně produkuje jen asi 6,000 lahví tohoto nádherného vína. Víno pro chvíle potěšení!

Poslední láhve.

Více informací

480 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 456 Kč Až do 144 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Barvatemně rubínová
Vůněnádherná a intenzivní vůně zralého ovoce, marmelády, kávy, koření a suchých květů
ChuťMartina Rosso je elegantní víno s plným tělem. Na patře cítíme sametové pohlazení vína s vyrovnanými taniny a intenzivní kořeněnou chuť, která dlouho odeznívá na patře.
Obsah cukruSuché
OdrůdaSangiovese
Ročník2019
Alkohol15.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Platinová medaile a titul "Prague Platinum"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovýrazným pokrmům z masa, např. grilovaným masům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic ve městě Montepulciano. Část za stejných tratí jako samotné víno Brunello, pouze hrozny neprošly závěrečnou fází vícestupňového výběru, a část pochází z mladších vinic, které teprve čekají na svoji příležitost. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla v polovině července. Ruční sklizeň do malých bedýnek proběhla v polovině října, k výrobě vína jsou použity  vybrané hrozny hrozny. Fermentace při řízené teplotě s občasným pumpováním moštu na matolinový klobouk. Zrání proběhlo v použitých dubových sudech z francouzského a slavonského dubu, mix baririque soudků a středně velkých soudků po dobu 12 měsíců. Poté co bylo víno stočeno do lahví, následovalo ležení na láhvi po dobu nejméně 6 měsíců, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno Martina Rosso, společně s 'pravým' vínem Barolo Martina, dostalo své jméno podle dcery Tonyho Sasy. Můžeme říci, že Tony Sasa považuje atto vína za 'rodinné stříbro'.

Díky odlišnému složení půdy působí vína Brunello mohutnějším dojmem než sousední Chianti a Vino Nobile  též založené na odrůdě Sangiovese.

Produkce

Asi 6,000 lahví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2021, Prague Premium Gold pro Martina Rosso 2018 za 93 bodů

Wine & Degustation č. 02/2023: 5-hvězdiček (z 5-ti) v Testu měsíce pro víno Martina Rosso 2017 

Wine & Degustation č. 10/2021: 5-hvězdiček (z 5-ti) v Testu měsíce a titul "Nejlepší nákup měsíce" pro víno Martina Rosso 2018

Vínařství Antonio Sasa bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2015, 2016, 2020, 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne