Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Il Palazzo 2018, Conero DOCG Riserva

P502

Nový produkt

Víno Il Palazzo se představuje plným tělem a příjemnou harmonickou kombinací chutí zralého ovoce, kořenitých tónů, příjemné kyselinky a jemných tříslovin. Výtečné k těstovinám, bílému masu, studeným nářezům, úpravám červeného masa nebo k středně vyzrálým sýrům.   

Více informací

465 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 432 Kč Až do 98 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionMarché
Barvarubínově červená s fialovými záblesky
Vůněbohatá kombinace vůní ve které převažuje černý rybíz - a dále cítíme i směsi vůní bylinek, balzamika a tabáku
Chuťvíno má plné tělo, na patře cítíme příjemnou kombinaci zralého ovoce - opět černý rybíz, krvavý pomeranč s jemnými kořenitými tóny z ušlechtilého dřeva, znatelnou kyselinkou a jemnými tříslovinami, víno má dlouhý závěr
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaMontepulciano
Ročník2018
Alkohol14.5%
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovýtečné k těstovinám, uzeninám a studeným nářezům, k pokrmům z červeného masa nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Vigna degli Angeli (její DOCG část) na svahu hory Monte Conero ve stejnojmenném přírodním parku na předměstí města Ancona, svah s jižní expozicí v nadmořské výšce asi 350 m.n.m.; půda je převážně jílovitá s vápencovým podložím, mikroklima na vinici je výrazně pod vlivem mořského pobřeží - mořský břeh je od vinice vzdálen pouhé 2 km. Počet hlav na hektar: 4650 v uspořádání jednoramenný a dvouramenný kordon; stáří keřů je různé od 15 do 50 roků s postupným doplňováním mladší výsadby.

Výroba

V polovině července proběhla zelená sklizeň, ruční sběr s pečlivým výběrem hroznů pro další zpracování proběhl poměrně pozdě - na konci října a na začátku listopadu. Po odstopkování a podrcení hroznů byl mošt se slupkami stočen do nerezových tanků kde proběhla macerace při nízké teplotě po dobu 3 dnů, následovala fermentace při kontrolované teplotě 25C a s neustálým pumpováním moštu po dobu asi 10 dnů a následně byl mošt přemístěn do betonových nádrží, kde proběhla malolaktická fermentace. Zrání vína proběhlo v jednou použitých barrique soudcích z francouzského dubu po dobu asi 16 měsíců, poté bylo víno dáno zpět do betonových nádrží, kde zrálo další 3 měsíce. V září 2019 proběhlo láhvování a následovalo nejméně 12 měsíční ležení na láhvi, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii - v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami - celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější kupáže vytváří s odrůdou Sangiovese, tyto dvě odrůdy tvoří základ vín z denominací Rosso Conero DOC a DOCG a Rosso Piceno DOC v regionu Marche. Ale naše víno Il Palazzo je čisté Montepulciano :-)    

Produkce

Asi 7,000 láhví

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne