Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Giulia 2018, Colli della Toscana Centrale IGT Rosso

S110

Nový produkt

Víno Giulia můžeme považovat za 'supertoskánce', i když ne tak úplně - ve víně najdeme i nezanedbatelnou část odrůdy Sangiovese.. Víno Giulia vytvořil vinařský nadšenec Tony Sasa, ročně produkuje jen asi 4,000 lahví tohoto příjemného vína pro chvíle potěšení!

Více informací

395 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 356 Kč Až do 237 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionToskánsko
Barvatemně rubínová
Vůněnádherná a intenzivní vůně zralého ovoce, marmelády, čokolády a suchých květů
Chuťelegantní víno s plným tělem, na patře cítíme ovocnou chuť v balanci s příjemnými tříslovinami a kořenitými tóny z ušlechtilého ovoce, která dlouho odeznívá na patře
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Syrah, Cabernet Sauvignon a Sangiovese
Ročník2018
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovýrazným pokrmům z masa, např. grilovaným masům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic ve městě Montepulciano. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla v polovině července. Ruční sklizeň do malých bedýnek proběhla v polovině října, k výrobě vína jsou použity  vybrané hrozny hrozny. Fermentace při řízené teplotě s občasným pumpováním moštu na matolinový klobouk. Zrání proběhlo v použitých dubových sudech z francouzského a slavonského dubu, mix barique soudků a středně velkých soudků po dobu 12 měsíců. Poté co bylo víno stočeno do lahví, následovalo ležení na láhvi po dobu nejméně 6 měsíců, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno Giulia dostalo své jméno podle dcery Giorgio Boeri. Giorgio a Tony jsou dlouholetí přátelé a od nedávna i obchodní společníci - některá z vín, která Tonyho vytváří jako negociant, dozrávají ve vinařství Boeri Alfonso. 

Víno Giulia patří mezi takzvané 'supertoskánce'. Pojem 'supertoskánec' prý zavedl zásadní vinný kritik Robert Parker. Jedná se o moderní, opulentnější červená vína z Toskánska, velmi často připravená s podílem či plně z internacionálních odrůd jako Cabernet Sauvignon či Merlot a výrazně vyzrávaná v barrique sudech. Efektní, bohatá, koncentrovaná. Tato vína byla jakýmsi vzdorem proti komplikovanému a zkostnatělému vinařskému zákonu. V době svého vzniku (přelom 60. a 70. let), nespadala do žádné z oficiálních apelací, porušovala ji právě odrůdami i netypickým způsobem školení, byla tak odsouzena k označení jen coby základní stolní vína (vino da tavola).V dnešní době povětšinou spadají do obecné denominace Toscana IGT, nebo některé z konkrétních podoblastí v rámci Toskánska, jako je tomu u našeho vína.      

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně.

Další ocenění

Vínařství Antonio Sasa bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2015, 2016, 2020, 2021 a 2022.

.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne