Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

é Bio 2021, Veneto IGT Rosato

P221

Nový produkt

Růžové víno é Bio je víno vhodné pro horké letní dny, k přátelskému posezení nebo k lehkým jídlům - k zeleninovým salátům, čerstvým sýrům nebo pokrmům z ryb a mořských plodů. Objednejte si vino rosato a užijte si pohodové chvíle se svými nejbližšími! Na zdraví! :o)

Poslední láhve.

Více informací

215 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Barvasvětle růžová
Vůněve víně cítíme širokou paletu vůní od květinových vůní po čerstvé letní ovoce - maliny a jahody
Chuťvíno je lehké, na patře cítíme opět převážně drobné letní ovoce - jahody a maliny
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruPolosuché
OdrůdaMerlot
Ročník2021
Alkohol11.0%
Archivace1 - 2 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlovíno é Bio je výtečné k lehkým pokrmům - zeleninovým i ovocným salátům, pokrmům z ryb (ne v těžkých úpravách) a možských plodů, též výborné k čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

vybrané vinice v obcích Ogliano a Refrontolo, svahy s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce 250-280 m. n m., půda převážně jílovitá s vápencovým podložím; průměrné stáří keřů asi 15 roků

Výroba

Ruční sběr hroznů probíhá v polovině září. Mošt se maceroval na slupkách po dobu několika hodin (při snížené teplotě) kvůli získání růžové barvy a pak následoval postup jako u bílých vín – fermentace při řízené teplotě a zrání po dobu 6 měsíců, oboje v nerezovém tanku, následuje lahvování a ležení na lahvi po dobu 3 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno é Bio se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z mořských plodů, zeleninovým salátům a také je ideální doplněk k vegetariánské kuchyni. Podobně jako ostatní vína z produkce vinařství splňuje i toto víno certifikaci BIO a navíc díky použité technologii výroby vhodné i pro vegany.

Další ocenění

Prague Wine Trophy 2021: Regionální šampión a Velká zlatá medaile pro víno ročníku 2020

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne