Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Die Zeitreise 2020

E105

Nový produkt

Die Zeitreise je kupáž tří odrůd: Frankovka, Zweigeltrebe a Merlot. Příjemné víno pro párování s jídlem - k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr.

Více informací

295 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínově červená
Vůněve vůni cítíme vyzrálé sadové ovoce s převahou třešní a višní, s náznakem lékořice
Chuťve víně cítíme vyzrálé červené ovoce, převážně třešně v kombinaci s chutí dřeva a tříslovinami, dlouhý závěr
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Frankovka, Cabernet Sauvignon a Zweigeltrebe
Ročník2020
Alkohol14.0%
Archivace3 – 5 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných vinic v katastru vinařské obce Horitschon, podloží vinice tvoří směsi jílovitých, pískových a štěrkových půd. Vinice jsou rovinaté, stáří keřů je různé dle vinice. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr hroznů proběhl v druhé polovině září a začátku října. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích. Zrání probíhá po dobu 12 měsíců v použitých dubových sudech střední velikosti, následuje zcelení v nerezovém tanku, lahvování a ležení na lahvi nejméně 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Frankovka je jednou z typických odrůd našeho středoevropského regionu, v oblasti středního Burgenlandu má nejvýhodnější podmínky, regionu Mittelburgenland se neoficiálně říká Blaufrankischland. Frankovka dává vína s vyšší kyselinkou a znatelnými tříslovinami. 

Zweigeltrebe, v Rakousku Zwegelt, v současnosti patří - společně s Frankovkou a Svatovavřineckým - mezi tři nejoblíbenější modré odrůdy v České republice. Pro mne je Zweigeltrebe absolutní jednička našeho regionu :- Původ odrůdy Zweigeltrebe spadá do 30. let minulého století, kdy byla profesorem Zweiglem ve vinařské škole v Klosterneuburgu u Vídně vyšlechtěna právě ze dvou výše uvedených odrůd: Svatovavřinecké x Frankovka (ze stejných odrůd v opačném gardu byla v 60. letech u nás na na Moravě vyšlechtěna odrůda André). Původní název, dodnes někde používaný, je "Rotburger" a až v 70. letech byla odrůda přejmenována na počest jejího tvůrce. 

Merlot je tradiční francouzská odrůda, pocházející pravděpodobně z oblasti Bordeaux. Ve Francii patří mezi nejrozšířenější odrůdy s výsadbou více než 100,000 hektarů. Následně se rozšířila do moha zemí Starého i Nového světa. 

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

Ročník 2019

Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile za 90 bodů a titul Prague Premium Gold

Ročník 2018

Prague Wine Trophy 2021: Regionální šampión (Nejlépe hodnocené cuvée z Rakouska) a Velká zlatá medaile za 91 bodů

Falstaff: 91 bodů

Ročník 2017

Falstaff: 90 bodů

Vínařství Eichenwald Weine bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne