Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Der Gugafanga 2019, Mittelburgenland DAC

E102

Nový produkt

Gugafanga je příjemné víno pro konzumaci 'jen tak' nebo jako společník k párování s jídlem - k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr.

Více informací

265 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínově červená
Vůněve vůni cítíme vyzrálé lesní ovoce, dřevité až kouřové a kořenité tóny
Chuťve víně cítíme zralé lesní ovoce, příjemnou kyselinku v harmonii s tříslovinami, stopy čokolády a tabáku, dlouhý a kulatý závěr s chutí vanilky
Obsah cukruSuché
OdrůdaFrankovka
Ročník2019
Alkohol13.5%
Archivace3 – 5 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Gfanger v katastru vinařské obce Horitschon, podloží vinice tvoří směsi jílovitých, pískových a štěrkových půd. Vinice je rovinatá, stáří keřů je v rozmezí 10 až 25 roků. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr hroznů proběhl koncem září. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích. Zrání probíhá po dobu 12 měsíců ve středně velkých dubových sudech, následuje lahvování a ležení na lahvi nejméně 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Frankovka je jednou z typických odrůd našeho středoevropského regionu, v oblasti středního Burgenlandu má nejvýhodnější podmínky, regionu Mittelburgenland se neoficiálně říká Blaufrankischland. Frankovka dává vína s vyšší kyselinkou a znatelnými tříslovinami. Totéž platí i pro Frankovku Der Gugafanga z produkce vinařství Eichenwald Weine. Ročník 2018 nám přinesl příjemné víno pro konzumaci 'jen tak' nebo jako společník k párování s jídlem - k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr. Víno má také potenciál pro několikaletou archivaci. 

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

Ročník 2018

Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile

Grand test časopisu Wine & Degustation, 10/2020: 3. místo a Bronzová medaile

Falstaff: 89 bodů

Ročník 2017

Velký test Frankovek z Moravy a Rakouska (Víno & Styl, březen 2020): 89 bodů

Falstaff: 88 bodů

Vínařství Eichenwald Weine bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne