Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Der Geistesblitz 2017, Mittelburgenland DAC Reserve

E103

Nový produkt

Der Geistesblitz je velké víno s výrazným vlivem dřeva, ve kterém zrálo. Vhodné pro pití nyní stejně tak jako po dlouholeté archivaci. Příjemný společník pro chvíle zamyšlení nebo pro párování s výraznými pokrmy z červeného masa nebo zvěřině, též k vyzrálým sýrům.

Více informací

455 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínově červená
Vůněvýrazné aroma zralého ovoce - převažují třešně a višně, také cítíme kořenité tóny a ušlechtilé dřevo
Chuťelegantní a harmonické víno se středně plným tělem, na patře cítíme vyzrálé tmavé ovoce - třešně, višně - až do džemových tónů, víno má dlouhý závěr, ve kterém cítíme kořenitost
Obsah cukruSuché
OdrůdaFrankovka
Ročník2017
Alkohol14.0%
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Durrau v katastru vinařské obce Horitschon, podloží vinice tvoří směsi jílovitých, pískových a štěrkových půd. Vinice je rovinatá, stáří keřů je v rozmezí 15 až 40 roků. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr hroznů proběhl koncem září. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích. Zrání probíhá po dobu 15 měsíců v barrique sudech, následuje lahvování a ležení na lahvi nejméně 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Frankovka je jednou z typických odrůd našeho středoevropského regionu, v oblasti středního Burgenlandu má nejvýhodnější podmínky, regionu Mittelburgenland se neoficiálně říká Blaufrankischland. Frankovka dává vína s vyšší kyselinkou a znatelnými tříslovinami. Totéž platí i pro velkou Frankovku Der Geisteblitz z produkce vinařství Eichenwald Weine. Ročník 2016 nám přinesl nádherné víno pro konzumaci nyní stejně tak jako po několika letech. V gastronomii tuto Frankovku můžeme párovat s výraznými pokrmy z červeného masa nebo zvěřině, též k vyzrálým sýrům. Víno má také potenciál pro dlouholetou archivaci, kdy má potenciál se ještě zlepšit. 

Další ocenění

Grand test časopisu Wine & Degustation, 11/2022: Vítěz testu a Zlatá medaile

Falstaff: 93 bodů

A La Carte 2022: 93 bodů

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

Ročník 2016

Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile (Prague Gold)

Falstaff: 92 bodů

Grand test časopisu Wine & Degustation, 10/2020: 2. místo a Stříbrná medaile

Velký test Frankovek z Moravy a Rakouska (Víno & Styl, březen 2020): 87,5 bodů

Vínařství Eichenwald Weine bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne