Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Der Aristokrat 2018

E108

Nový produkt

Der Aristokrat je víno z odrůdy Cabernet Sauvignon. Příjemné víno pro párování s jídlem stejně jako pro vychutnání si vína samotného. V párování s jídlem doporučujeme k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr.

Více informací

295 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínově červená
Vůněve vůni cítíme vyzrálé ovoce s kořenitými tóny
Chuťve víně cítíme vyzrálé tmavé ovoce v kombinaci s chutí dřeva a příjemnými tříslovinami a jemnou kyselinkou, víno má středně dlouhý závěr
Obsah cukruSuché
OdrůdaCabernet Sauvignon
Ročník2018
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlouniverzální víno vhodné k široké paletě pokrmů, výtečné je k pokrmům z červeného, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru středně vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných vinic v katastru vinařské obce Horitschon, podloží vinice tvoří směsi jílovitých, pískových a štěrkových půd. Vinice jsou rovinaté, stáří keřů je různé dle vinice. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr hroznů proběhl v druhé polovině září a začátku října. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích. Zrání probíhá po dobu 12 měsíců v použitých dubových sudech střední velikosti, následuje zcelení v nerezovém tanku, lahvování a ležení na lahvi nejméně 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Cabernet Sauvignon je tradiční francouzská odrůda, pocházející pravděpodobně z oblasti Bordeaux. Ve Francii stejně jako ve Starém i  Novém světě patří mezi nejrozšířenější odrůdy. Vína z Cabernetu vyzrávají poměrně pomalu a s věkem se jejich kvalita zvyšuje. Proto jsou vhodné pro dlouhodobou archivaci.

Další ocenění 

Vínařství Eichenwald Weine bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne