Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Das Federviech 2019, Zweigelt Reserve

E104

Nový produkt

Das Federviech je příjemné víno pro vychutnání vína samotného nebo jako společník k párování s jídlem - k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr.

Více informací

395 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínově červená
Vůněve vůni cítíme vyzrálé sadové ovoce s převahou třešní a višní, s náznakem lékořice
Chuťve víně cítíme vyzrálé červené ovoce, převážně třešně v kombinaci s chutí dřeva a tříslovinami, dlouhý závěr
Obsah cukruSuché
OdrůdaZweigeltrebe
Ročník2019
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlouniverzální víno vhodné k široké paletě pokrmů, výtečné je k pokrmům z červeného i bílého masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru středně vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných vinic v katastru vinařské obce Horitschon, podloží vinice tvoří směsi jílovitých, pískových a štěrkových půd. Vinice jsou rovinaté, stáří keřů je různé dle vinice. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na začátku července, ruční sběr hroznů proběhl na přelomu září a října. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích. Zrání probíhá po dobu 12 měsíců v barrique soudcích, následuje lahvování a ležení na lahvi nejméně 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Zweigeltrebe, v Rakousku Zwegelt, v současnosti patří - společně s Frankovkou a Svatovavřineckým - mezi tři nejoblíbenější modré odrůdy v České republice. Pro mne je Zweigeltrebe absolutní jednička našeho regionu :- Původ odrůdy Zweigeltrebe spadá do 30. let minulého století, kdy byla profesorem Zweiglem ve vinařské škole v Klosterneuburgu u Vídně vyšlechtěna právě ze dvou výše uvedených odrůd: Svatovavřinecké x Frankovka (ze stejných odrůd v opačném gardu byla v 60. letech u nás na na Moravě vyšlechtěna odrůda André). Původní název, dodnes někde používaný, je "Rotburger" a až v 70. letech byla odrůda přejmenována na počest jejího tvůrce. 

Odrůda Zwegeltrebe dává ovocitá šťavnatá vína vhodná k širokému použití v gastronomii. Vína ze starší výsadby a redukované sklizně dávají výrazná harmonická vína s nižšími tříslovinami a výraznou chutí a vůní zralého ovoce až do džemových tónů. 

Další ocenění

Wine&Degustation, č. 03/2024: hodnocení 89,67 bodů a 3. místo v testu Zweigeltrebe z Rakouska 

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

Ročník 2018

Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul Prague Gold

Ročník 2017

Falstaff: 90 bodů

Vínařství Eichenwald Weine bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne