Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Canah, Prosecco Superiore Conegliano Valdobbiadene DOCG (Brut)

P203

Nový produkt

Víno Canah patří do kategorie Brut a tedy se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z mořských plodů, a také je ideální doplněk k vegetariánské kuchyni. Báječné při užití si vína ‘jen tak’.

Více informací

385 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Barvasvětle slámově žlutá se zlatavými odlesky
Vůněovocná, především zelená jablka, s tóny polního kvítí
Chuťmá ďelší trvání, i v chuti cítíme zelené jablko
BioAno, vhodné i pro vegany
Obsah cukruBrut
OdrůdaGlera
Alkohol11.5 %
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlok rizotu, pokrmům z ryb a mořských plodů nebo k ne příliš sladkým dezertům, např. k štrůdlu nebo koláčům

Více informací

Vinice

vinice se nachází v obci Soligo, svah morénového kopce s jižní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m. n m., stáří keřů asi 20 roků

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v polovině září. Následuje klasické zpracování moštu pro bílá vína, druhotná fermentace probíhá v nerezovém tanku (metoda Charmat) po delší dobu (až 6 měsíců). Po nalahvování je víno ihned připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Prosecco je fenomén posledního desetiletí, žádný další typ vína nezaznamenal tak prudký nárůst obliby. Přinášíme Vám Prosecco z prestižního vinařství Perlage, které se nachází přesně ve středu oblasti, ve které vznikají ta nejkvalitnější vína Prosecco DOCG, vymezené městy Conegliano a Valdobbiadene. Víno Canah patří do kategorie Brut a tedy se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z mořských plodů, a také je ideální doplněk k vegetariánské kuchyni. Podobně jako ostatní vína z produkce vinařství splňuje i toto víno certifikaci BIO. Canah je navíc díky použité technologii výroby vhodné i pro vegany.

Další ocenění

Mundus Wini BioFach 2017: Zlatá medaile pro víno předchozího ročníku

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne