Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Campi Taurasini 2015, Irpinia DOC

L502

Nový produkt

Víno Campi Taurasini přináší výrazné aroma zralého červeného ovoce v kombinaci s kořenitými tóny a příjemnými tříslovinami. Výtečné k výrazným pokrmům z červeného masa, zvěřině nebo k výběru vyzrálých sýrům.   

Více informací

348 Kč s DPH

-12%

 395 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 336 Kč Až do 178 Kč
6 316 Kč Až do 474 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionKampánie
Barvaintenzivní rubínově červená s granátovými odlesky
Vůněve vůni cítíme bohatou kombinaci zralého červeného ovoce - třešně maraska a kořenité vůně - skořice, muškátový oříšek, vanilka
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaAglianico
Ročník2015
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vybraných poloh vinice Barbasano v městě Paternopoli, mírný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 350 m.n.m., různé viniční trati s různým stářím keřů; podloží je převážně složeno z jílovito-hlinitých půd s příměsí vápence; vedení révy systémem guyot, hustota výsadby asi 3,500 keřů na hektar.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na přelomu října a listopadu, pro výrobu toho vína byly použity vybrané hrozny z nejlepších poloh. Hrozny byly nejdříve schlazeny na 10C po dobu 2 dnů a poté drceny. Fermentace při kontrolované teplotě 25C po dobu 15 dnů a následné zrání po dobu 20 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po zhruba 6 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Aglianico je stará odrůda, která byla do Itálie přinesena z Řecka. Tomu odpovídá název odrůdy - "aglianico" je zkomolenina výrazu "ellenico" (helénský, řecký). Odrůda Aglianico je pěstována především v regionech jižní Itálie, vyžaduje hodně sluníčka a patří k pozdním odrůdám - sklizeň na začátku listopadu nebývá výjimkou. Vína z odrůdy Aglianico jsou ceněna a kvalitní vína z této odrůdy jsou považována za srovnatelná s víny z 'velkých' odrůd Nebbiolo a Sangiovese.      

Produkce

Asi 8,000 láhví

Další ocenění

Vínařství Le Masciare bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne