Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Brunei, Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG (Brut)

T103

Nový produkt

Víno Brunei, Prosecco Superiore kategorie Brut se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z ryb a mořských plodů. Báječné při užití si vína ‘jen tak’.

Více informací

370 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Barvasvětle slámově žlutá
Vůnějemná ovocná, cítíme hlavně citrusové plody v kombinaci s vůní květů
Chuťmá delší trvání, i v chuti cítíme citrusy v kombinaci se zelenými jablky
Obsah cukruBrut
OdrůdaGlera
Alkohol11.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníJames Suckling: 89 bodů
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z ryb a mořských plodů, jako aperitiv

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic, které se nachází v obci Vidor, asi 4 km jihovýchodně od Valdobbiadene. Svahy převážně s jižní expozicí se rozkládají v nadmořské výšce mezi 250 - 300 m. n m., půda je převážně jílovitá na vápencovém podloží - bývalé mořské dno. Réva je vedena v dvojitém závěsu, stáří keřů je od 10 do 25 roků, průběžně doplňovaných mladší výsadbou.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v několika vlnách v druhé polovině září. Po jemném lisování proběhla fermentace s použitím vybraných kvasinek při kontrolované teplotě 18C a zrání na kvasničních kalech po dobu 3 měsíců, obojí v nerezovém tanku. Druhotná fermentace proběhla metodou Charmat také v nerezovém tanku při kontrolované teplotě 18C a pod tlakem. Po láhvování a krátkém ležení bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Prosecco je fenomén posledního desetiletí, žádný další typ vína nezaznamenal tak prudký nárůst obliby. Přinášíme Vám víno Prosecco Superiore z  vinařství La Tordera, jejichž vinice se nachází v 'širším okolí' města Valdobbiadene, jednom ze dvou center oblasti, ve které vznikají ta nejkvalitnější vína Prosecco DOCG. 

Název vína je odvozen od jména vinice, ke které pocházely hrozny při první výrobě tohoto vína (postupem času byly hrozny brány z více vinic). Jméno Brunei se odvozuje od antických časů kdy označovalo místo, kde byly vysázeny švestky, latinsky 'prunus'.

Víno Brunei je Prosecco Superiore kategorie Brut a tedy se hodí především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z ryb a mořských plodů. 

Další ocenění

Decanter: 89 bodů

Civilta del Bere: Zlatá medaile

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne