Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Barbassano 2014, Campania IGT Aglianico

L501

Nový produkt

Víno Barbassano přináší výrazné aroma zralého červeného ovoce v kombinaci s příjemnými tříslovinami. Výtečné k výrazným pokrmům z červeného masa, zvěřině nebo k výběru vyzrálých sýrům.   

Více informací

295 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 266 Kč Až do 177 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionKampánie
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněve vůni cítíme bohatou kombinaci zralého červeného ovoce
Chuťvíno s plným tělem, na patře cítíme zralé červené ovoce, v závěru také znatelné třísloviny
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaAglianico
Ročník2014
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Regionální šampión a Velká zlatá medaile, "Prague Regional Champion" a "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovýtečné k pokrmům z červeného masa, zvěřině nebo vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Barbasano v městě Paternopoli, mírný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 350 m.n.m., různé viniční trati s různým stářím keřů; podloží je převážně složeno z jílovito-hlinitých půd s příměsí vápence; vedení révy systémem guyot, hustota výsadby asi 3,500 keřů na hektar.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na přelomu října a listopadu. Hrozny byly nejdříve schlazeny na 10C po dobu 2 dnů a poté drceny. Fermentace při kontrolované teplotě 25C po dobu 15 dnů a následné zrání po dobu 12 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po zhruba 3 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Aglianico je stará odrůda, která byla do Itálie přinesena z Řecka. Tomu odpovídá název odrůdy - "aglianico" je zkomolenina výrazu "ellenico" (helénský, řecký). Odrůda Aglianico je pěstována především v regionech jižní Itálie, vyžaduje hodně sluníčka a patří k pozdním odrůdám - sklizeň na začátku listopadu nebývá výjimkou. Vína z odrůdy Aglianico jsou ceněna a kvalitní vína z této odrůdy jsou považována za srovnatelná s víny z 'velkých' odrůd Nebbiolo a Sangiovese.      

Produkce

Asi 15,000 láhví

Další ocenění

Vínařství Le Masciare bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne