Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Barbaresco La Ca Nova 2018, Barbaresco DOCG

L301

Nový produkt

Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

Více informací

495 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněsvěží, harmonická vůně zralého červeného ovoce
Chuťelegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou, na patře působí harmonickým dojmem, cítíme kombinaci ovocných chutí - zralé třešně, lesní ovoce, s tóny tabáku a čokolády, v dlouhé dochuti cítíme příjemné třísloviny
BioAno, bez síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2018
Alkohol14.5%
Archivace10 - 12 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlodoporučujeme k úpravám červeného masa, výtečné k telecímu, skopovému nebo lehčím úpravám zvěřiny

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v obci Barbaresco, svahy s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce 270-290 metrů; stáří keřů je okolo 20 roků; půdu tvoří převážně vápence a pískovce - bývalé mořské dno.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl začátkem října. Fermentace na slupkách, asi 20 dnů s několikerým ponořením matolinového koláče každý den, proběhla v nerezovém tanku s použitím pouze přírodních kvasinek. V nerezovém tanku proběhla také malolaktická fermentace. Následuje zrání v použitých 30 hl sudech z rakouského dubu po dobu 18 měsíců, lahvování a ležení na lahvi asi 12 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbaresco DOCG je víno založené 100% na odrůdě Nebbiolo a produkované v městě Barbaresco nebo třech vinařských obcích v jeho sousedství. Podobně jako víno Barolo DOCG, které pochází z nedalekého města Barolo (vzdálenost Barbaresco - Barolo je asi 15 km vzdušnou čarou) a 10 vinařských obcí v jeho okolí. Vína Barolo a Barbaresco jsou nazývána "Král italských vín" a "Královna italských vín", toto pojmenování odráží rozdílný charakter obou typů vín - i když obě vína pochází ze stejné odrůdy a přibližně stejné oblasti, vína Barbaresco jsou 'měkčí, přístupnější' než vína Barolo. To je dáno jednak rozdílem v terroir a klimatu obou podoblastí - hrozny v oblasti Barbaresco dozrávají dříve než v oblasti Barolo, jednak prací ve sklepě - minimální požadavek na zrání vín Barbaresco je 2 roky, zatímco u vín Barolo je 3 roky. Díky těmto faktorům jsou vína Barbaresco připravena k pití po 3-5 rocích od sklizně, zatímco vína Barolo zpravidla až po 5-7 rocích.

Produkce

Asi 20,000 láhví ročně 

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2020: Prague Premium Gold pro Barbaresco 2017 

PWT 2019: Prague Premium Gold pro Barbaresco 2016 

PWT 2018: Prague Premium Gold pro Barbaresco 2015 

Barbaresco 2015: Velký test vín Nebbiolo: 93,5 bodů, Víno & Styl č. 86, listopad 2019

Vínařství La Ca Nova bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2019, 2020, 2021, 2022 a 2023.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne