Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Valdiba 2020, Dogliani DOCG

O103

Nový produkt

Víno Valdiba je představitel 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Dogliani DOCG. Valdiba je elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

Více informací

295 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínová s purpurovými odlesky
Vůněbohatá směs květinových a ovocných vůní, cítíme fialky, zralé ovoce až k marmeládovým tónům
Chuťelegantní víno se středně plným tělem, jemnou kyselinkou a bohatou směs ovocných chutí, v dochuti cítíme 'hořkost' mandlí, pro odrůdu Dolcetto typickou
BioAno, bez síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2020
Alkohol13.0%
Archivace3 – 5 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovína Dolcetto jsou univerzální společník pro širokou paletu pokrmů - od úprav bílého masa přes těstoviny, rizoto, tepelně upravenou zeleninu až k po pokrmy z červeného masa - s výjimkou těžkých a výrazně kořeněných úprav; nebo si jej užijte 'jen tak'

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z 'cru' vinice, podle které je víno pojmenováno. Stáří keřů je asi 30 roků; na vinici převládají půdy bohaté na živiny, ale přitom volné a provzdušněné, což dává bohatou aromatickou strukturu vínům pocházejícím z této vinice.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v druhé polovině září. Fermentace na slupkách, která je poměrně krátká - pouze 6 dnů, probíhá v nerezovém tanku s použitím pouze přírodních kvasinek. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu 8 měsíců, lahvování a ležení na lahvi asi 4 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Dolcetto je jedna z typických piemontských odrůd (třetí nejvýznamější modrá odrůda po odrůdách Barbera a Nebbiolo), mimo tento region se v podstatě nepěstuje. Někdy jsou vína Dolcetto přirovnávána svým charakterem k vínům Beaujolais - také se obvykle pijí mladá a nejsou vhodná (až na výjimky – oblast Dogliani nebo Ovada) k dlouhodobé archivaci. A právě v oblasti Dogliani se nachází vinařství Osvaldo Barberis, které se zaměřuje na produkci vín Dolcetto - tvoří asi 80% produkce vinařství. Víno Valdiba je elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

Jméno "Valdiba" odkazuje na vinici, z níž pochází hrozny použité pro výrobu tohoto vína. Tyto hrozny dávají vínu středně plné tělo, eleganci a harmonii všech složek.

Produkce

Asi 7000 láhví 

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2021, Prague Gold pro Valdiba 2019 

PWT 2020, Prague Gold pro Valdiba 2018 

PWT 2017, Prague Gold pro Valdiba 2015 

Vínařství Osvaldo Barberis bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne