Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Montestefano 2018, Barbaresco DOCG

L303

Nový produkt

Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 15 rocích. 

Doporučujeme s předstihem dekantovat. 

Více informací

655 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněsvěží, harmonická vůně zralého červeného ovoce
Chuťelegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou, na patře působí harmonickým dojmem, cítíme kombinaci ovocných chutí - zralé třešně, lesní ovoce, s tóny tabáku a čokolády, v dlouhé dochuti cítíme příjemné třísloviny
BioAno, bez síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2018
Alkohol14.5%
Archivace12 - 15 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlodoporučujeme k úpravám červeného masa, výtečné k telecímu, skopovému nebo úpravám zvěřiny

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z 'cru' vinice Montestefano v obci Barbaresco - jedna z nejlepších vinic ve městě, historicky první vína Barbaresco DOCG pocházela právě z této vinice, svah s jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 270 metrů; stáří keřů je asi 35 roků; půda obsahuje převážně vápence s příměsí pískovců - bývalé mořské dno. Celková výměra vinice je rozdělena mezi několik vinařů, La Ca Nova vlastní 2.2 ha.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl začátkem října. Fermentace na slupkách, asi 28 dnů s několikerým ponořením matolinového koláče každý den, proběhla v nerezovém tanku s použitím pouze přírodních kvasinek. V nerezovém tanku proběhla také malolaktická fermentace. Následuje zrání v použitých sudech z rakouského dubu po dobu 20 měsíců, lahvování a ležení na lahvi asi 10 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbaresco DOCG je víno založené 100% na odrůdě Nebbiolo a produkované v městě Barbaresco nebo třech vinařských obcích v jeho sousedství. Podobně jako víno Barolo DOCG, které pochází z nedalekého města Barolo (vzdálenost Barbaresco - Barolo je asi 15 km vzdušnou čarou) a 10 vinařských obcí v jeho okolí. Vína Barolo a Barbaresco jsou nazývána "Král italských vín" a "Královna italských vín", toto pojmenování odráží rozdílný charakter obou typů vín - i když obě vína pochází ze stejné odrůdy a přibližně stejné oblasti, vína Barbaresco jsou 'měkčí, přístupnější' než vína Barolo. To je dáno jednak rozdílem v terroir a klimatu obou podoblastí - hrozny v oblasti Barbaresco dozrávají dříve než v oblasti Barolo, jednak prací ve sklepě - minimální požadavek na zrání vín Barbaresco je 2 roky, zatímco u vín Barolo je 3 roky. Díky těmto faktorům jsou vína Barbaresco připravena k pití po 3-5 rocích od sklizně, zatímco vína Barolo zpravidla až po 5-7 rocích.

Produkce

Asi 9,000 láhví ročně 

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

- ročník 2017

Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold" za 93 bodů 

Cellar Selection: 96 bodů

- ročník 2016

Prague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold" za 93 bodů 

Wine & Degustation, Test měsíce 09/20: 5 hvězdiček a titul "Víno měsíce"

Wine Enthusiast: 97 bodů a 14. místo ve výběru nejlepších vín pro rok 2019

- ročník 2015

Prague Wine Trophy 2019: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold" za 92 bodů 

Víno & Styl č. 86, listopad 2019, Velký test vín Nebbiolo: 92,50 bodů 

Vínařství La Ca Nova bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2019, 2020, 2021, 2022 a 2023.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne