Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Korí Pas Dosé Millesimato 2016, Vino Spumante

C433

Nový produkt

Víno Korí Pas Dosé je vyrobeno z bílé odrůdy Bellone a hodí se především jako společník k pokrmům středomořské kuchyně, především pak k pokrmům z mořských plodům a rybám, a také je ideální doplněk k vegetariánské kuchyni. Báječné při užití si vína ‘jen tak’.

Víno je vyprodané, pracujeme na doplnění našich zásob. Doporučujeme Vaší pozornosti víno Otreval, Prosecco Brut Zero z vinařství La Tordera.

Více informací

485 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 437 Kč Až do 146 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barvaintenzivní slámově žlutá se zlatavými odlesky
Vůněvýrazná ovocná vůně v kombinaci s příjemnou chlebovinkou
Chuťchuť je elegantní a vyvážená, na patře cítíme i znatelnou sladkost, víno má dlouhou dochuť; ve skleničce vidíme vytrvalé perlení
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruBrut
OdrůdaBellone
Ročník2016
Alkohol12.5 %
Archivace10 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlok předkrmům, pokrmům z ryb a mořských plodů

Více informací

Vinice

Vybrané polohy vinic, které se nacházejí v katastru města Cori, položeny jsou na svazích sopečných kopců s jižní nebo jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce mezi 200 - 250 m. n m., půda je lávového původu s jílovitými příměsemi. Stáří keřů od 10 do 25 roků, hustota keřů se pohybuje mezi 3,000 - 4,000 keřů na hektar.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v posledním týdnu srpna kdy je v hroznech vysoký obsah kyselinek. Použita je pouze šťáva z lisování hroznů pod nízkým tlakem. Následuje klasické zpracování moštu pro bílá vína, fermentace proběhla po dobu 15 dnů při kontrolované teplotě 15C. Na jaře je víno láhvováno a druhotná fermentace probíhá klasickou (šampaňskou) metodou v láhvi po dobu 18 měsíců na kvasničních kalech, dále odstřelení kalů a další ležení na láhvi po dobu dalších 12 měsíců než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno Korí Pas Dosé je vyrobeno z odrůdy Bellone (také někdy nazývané Bellone Bianco), starobylé bílé odrůdy původem z regionu Lazio, kde se pěstovala již v antických dobách. V současnosti ji najdeme především na vinicích v blízkém okolí Říma. Odrůda produkuje velké hrozny se středně velkými bobulemi. Používá se k výrobě především lehkých a delikátních vín, často odrůdových. 

Ostatní ocenění

Vínařství Cincinnato bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne