Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

St. Laurent Schafleiten 2015

B706

Nový produkt

Svatovavřinecké z ‚cru‘ vinice Schafleiten patří mezi špičková vína z produkce Judith Beck. Víno s potenciálem k několikaleté archivaci, ale výtečné už teď. Párování s jídlem: doporučujeme k sušené šunce, čerstvým sýrům nebo ke zvěřině. 

Více informací

491 Kč s DPH

-10%

 545 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě rubínová, vidíme i zřetelné fialové záblesky
Vůněpřipomíná zralé tmavé ovoce - ostružiny a rybíz
Chuťna patře cítíme harmonii ovocných chutí a příjemné kyselinky, na závěr i jemný dotek tříslovin
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaSvatovavřinecké
Ročník2015
Alkohol12.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídločerstvým sýrům, sušené šunce a také je výtečný ke zvěřině

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z ‚cru‘ vinice Schafleiten rozkládající se ve svahu s jižní expozicí nad Neziderským jezerem; půda je písčitá s příměsí štěrků.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů proběhl 1. října 2015 a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Spontánní fermentace na slupkách proběhla v dřevěné kádi a jablečno-mléčná fermentace proběhla v použitých barrique soudcích. Zrání probíhá po dobu 11 měsíců v použitých barrique soudcích, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Svatovavřinecké z vinice Schafleiten patří mezi špičková vína z produkce Judith Beck. Hrozny pochází z viniční trati ve svahu nad Neziderským jezerem což poskytuje révě maximální sluneční osvit v kombinaci s příznivým vlivem vodní plochy, která zajišťuje optimální mikroklima díky akumulaci tepla v průběhu slunečních dnů. Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Víno s potenciálem k několikaleté archivaci, ale výtečné už teď. Párování s jídlem: doporučujeme k sušené šunce, čerstvým sýrům nebo ke zvěřině. Ročník 2015 patřil k nejlepším v posledním desetiletí.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročník 2013 získal Zlatou medaili a titul "Prague Gold" na Prague Wine Trophy 2016. Falstaff - 92/100 bodů.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne