Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Der Traubendieb 2021

E101

Nový produkt

Naše Frankovka je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', výtečný společník k párování s jídlem - k pokrmům z červeného i bílého masa, těstovinám a houbovým pokrmům nebo středně vyzrálým sýrům.

Více informací

195 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvarubínově červená
Vůněve vůni cítíme zralé sadové a lesní ovoce, kořenité tóny
Chuťvíno působí hřejivým dojmem s jemnými tříslovinami v harmonii s příjemnou kyselinkou, na patře cítíme zralé ovoce, kořenitost s jemnou hořčinkou ve středně dlouhém závěru
Obsah cukruSuché
OdrůdaFrankovka
Ročník2021
Alkohol13.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlouniverzální víno vhodné k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného i bílého masa, těstovinám, houbovým pokrmům a středně vyzrálým sýrům.

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z různých vinic vinařské oblasti Mittelburgenland, podloží vinic je převážně založeno na směsi jílovitých, pískových a štěrkových půd. Vinice jsou převážně rovinaté, keře pochází z různě staré výsadby. 

Výroba

Ruční sběr hroznů proběhla koncem září. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích Zrání probíhá po dobu 8 měsíců také v nerezových tancích, následuje lahvování a ležení na lahvi několik měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Frankovka je jednou z typických odrůd našeho středoevropského regionu, v oblasti středního Burgenlandu má nejvýhodnější podmínky, regionu Mittelburgenland se neoficiálně říká Blaufrankischland. Frankovka dává vína s vyšší kyselinkou a znatelnými tříslovinami. Totéž platí i pro 'základní' Frankovku Der Traubendieb z produkce vinařství Eichenwald Weine. Ročník 2018 nám přinesl čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', potenciál pro archivaci je omezený. Frankovka je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného i bílého masa, těstovinám, houbovým pokrmům a středně vyzrálým sýrům.

Další ocenění

Předchozí ročníky vína získaly tato ocenění:

Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile pro víno ročníku 2020

Prague Wine Trophy 2020: Regionální šampión (Nejlepší Frankovka z Rakouska) pro víno ročníku 2018

Velký test Frankovek z Moravy a Rakouska (Víno & Styl, březen 2020): 87 bodů pro víno ročníku 2017

Vínařství Eichenwald Weine bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne