Bílé víno

Prohlédnuté produkty

Slevy

La Fornace 2021, Gavi DOCG di Tassarolo

B501

Nový produkt

Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Víno La Fornace se vyznačuje jemnou kombinací květinových a ovocných vůní a chutí; doporučujeme jej k polévkám, pokrmům z ryb nebo čerstvým sýrům.

Poslední láhve.

Více informací

221 Kč s DPH

-10%

 245 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaslámově žlutá se zeleným nádechem
Vůnějemná ovocná, výrazně aromatická
Chuťsměs ovocných a květinových chutí - zelené jablko, exotické ovoce
Obsah cukruSuché
OdrůdaCortese
Ročník2021
Alkohol13.5%
Archivace2 - 4 roky
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlojako aperitiv, k kředkrmům, polévkám, rybám nebo čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

vinice v katastru města Tassarolo, převážují zde vápencové hlíny ve směsi s tufy, keře jsou pěstovány metodou Guyot, k ošetření keřů dochází pouze lokálně v případě nákazy

Výroba

Po 'zelené sklizni' v červenci hrozny dozrávají v první polovině září; po ručním sběru jsou hrozny jemně lisovány na horizontálním lisu a následně probíhá fermentace v nerezových tancích pod řízenou teplotou a na kvasinkách. Následuje zrání opět v nerezových tancích po dobu 8 měsíců, lahvování a další 4 měsíce ležení na láhvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Vína Gavi, která pochází z malého regionu v okolí stejnojmenného města (11 vinařských obcí) v jihovýchodním Piemontu, jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařka Cinzia Bergaglio pěstuje pouze odrůdu Corteze a z ní vytváří dvě vína Gavi. Hrozny k výrobě vína La Fornace pocházejí z vinice v katastru města Tassarolo, tedy 'Gavi di Tassarolo', mezi vinaři v Gavi panuje nikdy nekončící spor – ve kterém z těchto dvou měst je terroir vhodnější k pěstování hroznů Cortese. Ochutnejte obě vína: La Fornace i Grifone delle Roveri, Gavi DOCG di Gavi, a porovnejte, které z těchto vín více vyhovuje Vašim chuťovým pohárkům :-)

Produkce

Asi 20,000 lahví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2022: Velká zlatá medaile a titul Prague Premium Gold pro víno ročníku 2020

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne