Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zweigelt Reserve 2017

S403

Nový produkt

Zweigelt je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, výborné je k pokrmům z červeného masa a tepelně upravené zeleniny, ať už dušeným nebo grilovaným. Toto mimořádné víno si můžete také vychutnat samotné 'jen tak'.

Více informací

475 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 427 Kč Až do 285 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvavýrazná rubínově červená
Vůněv ovocném aroma převládá vůně zralých třešní a višní
Chuťna patře cítíme plné tělo s ovocnými tóny - opět třešně, višně, švestky a zralé černé lesní ovoce, výraznější třísloviny jsou v rovnováze s kyselinkou; víno má dlouhý závěr
BioAno, biodynamické
Obsah cukruSuché
OdrůdaZweigeltrebe
Ročník2017
Alkohol13.5%
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2020: Regionální šampión a Velká zlatá medaile, "Prague Regional Champion" a "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlovhodné k úpravám červeného masa, obzvláště vynikne se zvěřinou, a nikdy nepochybíte s párováním tohoto vína a talíře vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Vinice Hedwighof v katastru města Apetlon v Burgenlandu, jihovýchodně od Neziderského jezera; půda převážně hutná černozem s masivními žulovými příměsemi, terén rovinatý.

Výroba

V polovině července probíhá zelená sklizeň s redukcí hroznů, ruční sběr proběhl na přelomu září a října, pro výrobu tohoto vína jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace probíhá v nerezovém tanku bez kontroly teploty po dobu 21 dnů, celou dobu na slupkách. Následuje zrání v použitých barrique sudech po dobu 18 měsíců, lahvování a ležení na lahvi po dobu alespoň 5 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Zweigeltrebe, v Rakousku Zwegelt, v současnosti patří - společně s Frankovkou a Svatovavřineckým - mezi tři nejoblíbenější modré odrůdy v České republice. Pro mne je Zweigeltrebe absolutní jednička našeho regionu :- Původ odrůdy Zweigeltrebe spadá do 30. let minulého století, kdy byla profesorem Zweiglem ve vinařské škole v Klosterneuburgu u Vídně vyšlechtěna právě ze dvou výše uvedených odrůd: Svatovavřinecké x Frankovka (ze stejných odrůd v opačném gardu byla v 60. letech u nás na na Moravě vyšlechtěna odrůda André). Původní název, dodnes někde používaný, je "Rotburger" a až v 70. letech byla odrůda přejmenována na počest jejího tvůrce. 

Odrůda Zwegeltrebe dává ovocitá šťavnatá vína vhodná k širokému použití v gastronomii. Vína ze starší výsadby a redukované sklizně dávají výrazná harmonická vína s nižšími tříslovinami a výraznou chutí a vůní zralého ovoce až do džemových tónů. 

Produkce

Asi 2,000 lahví ročně.

Další ocenění

Víno bylo hodnoceno na Jižním svahu, březen 2020

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne