Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Zweigelt Bambule! 2015

Zweigelt Bambule! 2015

B709

Nový produkt

Zweigeltrebe je Bambule! je komplexní, vícevrstevnaté víno které si vychutnáme samotné s drobným občerstvením. Již vyzrálé a Vhodné pro konzumaci teď, ale má i potenciál pro několikaletou archivaci. 

Více informací

497 Kč s DPH

-15%

 585 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 468 Kč Až do 351 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě červená až fialová
Vůněve vůni cítíme zralé peckové ovoce - třešně, višně v kombinaci s jarními květy
Chuťtento Zweigelt je plné víno, má příjemné třísloviny, vyváženou kyselinku a v závěru ucítíme i jemnou kořenitost; pro větší zážitek doporučujeme nechat víno řádně vydýchat - otevřete jej delší dobu před konzumací nebo jej dekantujte
BioAno, bez filtrace a síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaZweigeltrebe
Ročník2015
Alkohol13.0%
Archivace5 - 8 roků
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
JídloZweigelt je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, toto víno je výborné spíše k výrazným úpravám červeného masa a tepelně upravené zeleniny, ať už dušeným nebo grilovaným. A toto plné víno si můžete vychutnat i samotné.

Více informací

Vinice

Hrozny pochází ze dvou tradičních vinic v okolí města Gols: Goldberg a Kurzberg. Půda je písčito-jílovitá s vápencovým podložím.

Výroba

Ruční sběr hroznů proběhl 17. září 2015 a pro další zpracování byly vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace proběhla formou karbonické macerace (jednoduše řečeno celé hrozny jsou umístěny do uzavřené nádoby a proces kvašení probíhá samovolně a pod vzrůstajícím tlakem vznikajícího kysličníku uhličitého, touto metodou vznikají vína s výrazným ovocným charakterem) v nerezovém tanku po dobu dvou týdnů. Následuje lisování a zrání po dobu 8 měsíců v použitých barrique soudcích - celou dobu na kvasničných kalech, lahvování proběhlo bez filtrace a dodatečného síření, ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Zweigeltrebe, moje nejoblíbenější odrůda :-) A také jedno z profilových vín Judith Beck. Výsledkem je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro několikaletou archivaci. Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Vína Zweigeltrebe bývají univerzální vína vhodná k většině pokrmů, toto víno je výborné především k výraznějším pokrmům z červeného masa, ať už dušeným nebo grilovaným. Toto plné víno si vychutnáte také samotné, pro umocnění zážitku doporučujeme nechat víno důkladně prodýchat - buď dekantací nebo láhev otevřete několik hodin před plánovanou konzumací. Ročník 2015 patřil k nejlepším v posledním desetiletí.

Produkce

Asi 3,000 lahví, pouze v nejlepších ročnících

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne