Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Zweigelt Bambule! 2015

Zweigelt Bambule! 2015

B709

Nový produkt

Zweigeltrebe je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', ale má potenciál pro dlouholetou archivaci. Univerzální víno k většině pokrmů, ale zvláště vhodné je k pokrmům z červeného masa a tepelně upravené zelenině, ať už dušené nebo grilované.

Více informací

497 Kč s DPH

-15%

 585 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 468 Kč Až do 351 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě červená až fialová
Vůněve vůni cítíme zralé peckové ovoce - třešně, višně v kombinaci s jarními květy
Chuťtento Zweigelt je plné víno, má příjemné třísloviny, vyváženou kyselinku a v závěru ucítíme i jemnou kořenitost; pro větší zážitek doporučujeme nechat víno řádně vydýchat - otevřete jej delší dobu před konzumací nebo jej dekantujte
BioAno, bez filtrace a síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaZweigeltrebe
Ročník2015
Alkohol13.0%
Archivace5 - 8 roků
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
JídloZweigelt je univerzální víno vhodné k většině pokrmů, výborné je k pokrmům z červeného masa a tepelně upravené zeleniny, ať už dušeným nebo grilovaným. A toto plné víno si můžete vychutnat i samotné.

Více informací

Vinice

Hrozny pochází ze dvou tradičních vinic v okolí města Gols: Goldberg a Kurzberg. Půda je písčito-jílovitá s vápencovým podložím.

Výroba

Ruční sběr hroznů proběhl 17. září 2015 a pro další zpracování byly vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace proběhla formou karbonické macerace (jednoduše řečeno celé hrozny jsou umístěny do uzavřené nádoby a proces kvašení probíhá samovolně a pod vzrůstajícím tlakem vznikajícího kysličníku uhličitého, touto metodou vznikají vína s výrazným ovocným charakterem) v nerezovém tanku po dobu dvou týdnů. Následuje lisování a zrání po dobu 8 měsíců v použitých barrique soudcích - celou dobu na kvasničných kalech, lahvování proběhlo bez filtrace a dodatečného síření, ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Zweigeltrebe, moje nejoblíbenější odrůda :-) A také jedno z profilových vín Judith Beck. Výsledkem je čerstvé, příjemné víno pro konzumaci 'právě teď', i když má potenciál pro několikaletou archivaci. Samozřejmostí je výrobní postup v souladu s bio-dynamickými principy. Svým způsobem univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je k pokrmům z červeného masa a tepelně upravené zeleniny, ať už dušeným nebo grilovaným. Toto plné víno si vychutnáte také samotné, pro umocnění zážitku doporučujeme nechat víno důkladně prodýchat - buď dekantací nebo láhev otevřete několik hodin před plánovanou konzumací. Ročník 2015 patřil k nejlepším v posledním desetiletí.

Produkce

Asi 3,000 lahví, pouze v nejlepších ročnících

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne