Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - výběr vín z rukou žen vinařek

VM1803

Nový produkt

V březnové nabídce Vám přinášíme sadu šesti vín z produkce vinařství, která celkově nebo při práci ve sklepě vede žena. Ochutnejte a porovnejte vína z různých odrůd, terrior i zpracování ve sklepě! :-) 

Více informací

1 750 Kč s DPH

Namísto 2 076 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 700 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie a Rakousko
Region2x Piemont, 1x Umbrie, 1x Apulie a 2x Burbenland
Barva4x červené, 2x bílé
Obsah cukruSuché
Ročník2011 - 2016
Ocenění2x Zlatá medaile Prague Wine Trophy
PříležitostGastronomie
Jídlodle popisu jednotlivých vín

Více informací

V březnové sadě 'vína z rukou žen vinařek' naleznete čtyři vína z Itálie a dvě vína z Rakouska, na kterých se zásadní měrou 'podepsaly' ženy vinařky. Tím chceme připomenout svátek Mezinárodní den žen, kterým si připomeneme, jakou roli v našem životě ženy mají. A se sklenkou pěkného vína z jejich produkce v ruce si to připomeneme ještě intenzivněji :-)

Ve výběru nás čekají tato vína:

Judith Beck - vinařství Judith Beck (Burgenland, Rakousko)

Heideboden 2015. BIO. Víno Heideboden je kupáž dvou tradičních odrůd středoevropského regionu: základ je má oblíbená odrůda Zweigeltrebe doplněná o menší množství Frankovky. Příjemné víno s ovocitým charakterem, třísloviny jsou v rovnováze s kyselinkou. Heideboden je univerzální víno k většině pokrmů, ale výborné je párování s pokrmy ze zvěřiny, výraznými úpravami červeného masa a talířem zralých sýrů. Též vhodné pro archivaci.

Weissburgunder 2016. BIO. Víno s plným tělem a pěknou strukturou z odrůdy Rulandské bílé. Doporučujeme párování s drůbeží nebo středně výraznými jídly jako jsou těstoviny, rizoto nebo grilovaná zelenina. Pitelné již nyní, ale podobně jako předchozí víno má také dobrý archivační potenciál.

Federica Ariano - vinařství Cantina Ariano (Apulie, Itálie)

Terra Quadra Rosso 2009, San Severo DOC Rosso. BIO. Toto víno z odrůdy Montepulciano tvoří vrchol produkce vinařství – jediné víno, které zraje v barikových soudcích z francouzského dubu. Doporučujeme k výrazným úpravám červeného masa - pečeným a kořeněným masům, nebo k vyzrálým sýrům. Regionální šampión a Zlatá medaile PWT 2016 (pouze půl bodu od zisku Velké zlaté medaile). Víno je na svém vrcholu, ale několik roků ještě v archivu vydrží J  

Sara Goretti - vinařství Goretti Vini (Umbrie, Itálie)

Pinot Grigio 2016, Umbria IGT. Přes rozmanitost a nespornou zajímavost lokálních italských odrůd je v současné době Pinot Grigio (Rulandské šedé) v zahraničí nejpopulárnějším 'italským' bílým vínem. Zde můžeme ochutnat typického zástupce italských pinotů - lehké, čerstvé víno s výrazným ovocitým charakterem vhodné především k zeleninovým salátům a lehkým pokrmům, ať už k rybě a mořským plodům nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. Nearchivujte a užijte si toto víno ‚právě teď‘ J

Lidia Carbonetti - vinařství Rocco di Carpeneto (Piemont, Itálie)

Reitemp 2014, Barbera del Monferrato DOCG Superiore. BIO. Mimořádné víno Barbera, hrozny pochází z tradiční ‚cru‘ vinice navíc ze starých keřů. Reitemp můžeme použít v náročné gastronomii, toto 'dospělé' víno můžeme párovat se širokým spektrem pokrmů - od těstovin, především s masovou náplní, přes pokrmy s použitím hub, úpravy červeného masa až po talíř s výběrem sýrů. Nebo si víno užijme 'jen tak při meditaci se sklenkou'. Toto víno má také dobrý archivační potenciál.

Renata Cellerino - Villa Felice (Piemont, Itálie)

Foglio 16  2011, Piemonte DOC Albarossa. Víno z odrůdy Albarossa, vyšlechtěné křížením dvou nejvýznamnějších odrůd Piemontu, z nichž si vzala do vínku to nejlepší: ve víně nalezneme nádhernou ovocitost vín Barbera i pěkné třísloviny charakteristické pro Nebbiolo. Doporučujeme k pokrmům z červeného masa a zvěřiny a k vyzrálým sýrům. Nebo samotné jako ‚zlatý hřeb večera‘. Výtečný potenciál pro další archivaci.

Ochutnejte vína pocházející z různých odrůd, terroir a také odrážející individuální práci vinařek ve sklepě ! :-) 

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne