Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín zařazených do naší nabídky v roce 2020 (bílá)

VM21022

Nový produkt

V únorovém výběru měsíce Vám nabízíme výběr vín z našich nových ‚akvizic‘ z uplynulého roku - vína z produkce vinařství, která jsme zařadili do naší nabídky v uplynulém roce, zde sada 6 bílých vín, po 3 vínech z Itálie a Rakouska.

Více informací

1 475 Kč s DPH

Namísto 1 599 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 425 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie a Rakousko
Region3x Lazio a 3x Weinviertel
Barva6x bílá
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
Odrůda2x Veltlínské zelené, 1x Veltlínské červené, Greco, Malvazioa del Lazio a cuvée (Malvasia del Lazio, Malvasia di Candia, Trebbiano Toscana, Trebbiano Giallo a Bombino Bianco)
Ročník6x 2019
Archivaceviz popis jednotlivých vín
OceněníPWT 2020: 1x Velká zlatá medaile, 2x Zlatá medaile, 1x Stříbrná medaile
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V únorovém výběru měsíce Vám nabízíme výběr vín z našich nových ‚akvizic‘ z uplynulého roku - vína z produkce vinařství, která jsme zařadili do naší nabídky v uplynulém roce, zde sada 6 bílých vín, 3 z regionu Lazio ve střední Itálii: dvě z vinařství Cincinanto a jedno z vinařství Valle Vermiglia a 3 z Rakouska, vinařství Weingut Humer z regionu Weinviertel. 

V 'bílém' výběru měsíce února se můžete těšit na tato vína:

Vinařství Cincinnato z oblasti Lazio. Družstevní vinařství, které se zaměřuje na výrobu vín z tradčních lokálních odrůd, jejichž původ sahá až do doby antického Říma.

Pantaleo 2019, Lazio IGP Greco. Pantaleo je lehké a delikátní víno ze starobylé odrůdy Greco, kterou do Itálie dovezli již staří Řekové. Víno je vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo těstovinám bez masa.    

Puntinata 2019, Lazio IGP Malvasia del Lazio. Malvasia del Lazio, které se také někdy říká Malvasia Puntinata ("puntinata" = "skvrnitá"), dává lehká vína s ovocným aroma. Víno je vhodné k těstovinám bez masa nebo rizotu. 

Vinařství Valle Vermiglia patří – podobně jako předchozí vinažství – do regionu Lazio, dokonce je patří na předměstí Říma, kde se nachází hostorická oblast Frascati.

Eremo Tuscolano 2019, Frascati Superiore DOCG. Víno, které patří do 'zlatého fondu' italského vinařství, se představuje kombinací květinových a citrusových vůní a chutí v harmonii s příjemnou kyselinkou a mineralitou ze sopečné půdy, ze které pochází hrozny použité k jeho výrobě. Víno je vhodné k široké paletě jídel - od předkrmů a polévek přes pokrmy z ryba korýšů, rizoto, těstoviny až k lehkým úpravám masa - především drůbežího nebo telecího. Vinibuoni d'Italia: "Zlatá koruna".

Vinařství Weingut Humer z rakouského regionu Weinviertel, v jejich produkci dominují vína z odrůdy Veltlínské zelené, nejoblíbenější odrůdy rakouských vinařů, v menším množství pěstuje i další odrůdy včetně málo viděné odrůdy Veltlínské červené.

Veltlínské zelené 2019, Weinviertel DAC. Mladé, ale plné víno doporučujeme pro užití si vína 'jen tak' s výběrem čerstvých a středně vyzrálých sýrů, ale je výtečné i pro párování s jídlem – od těstovin přes bílé maso až k méně výrazným úpravám červeného masa. Prague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile.

Schone Stunden 2019, Veltlínské zelené – jakostní víno. Mladé, čerstvé víno doporučujeme párování s jídlem: k drůbeži, tepelně upravené zelenině nebo studeným nářezům. Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile.

Veltlínské červené 2019, jakostní víno. Mladé čerstvé víno z raritní odrůdy (nepleťme si tuto odrůdu s u nás známou odrůdou ‚večerka‘ - Veltlínské červené ranné). Výtečný společník jídlu, doporučujeme párování s pokrmy z masa, bílého i červeného.

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

PS: a pokud dáváte přednost červeným, anebo si chcete naše novinky přechutnat v celé šíři, podívejte se i na výběr 'červený' :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne