Prohlédnuté produkty

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín pro letní dny II

VM1808

Nový produkt

V srpnové nabídce Vám přinášíme sadu šesti vín z produkce tří italských vinařství z regionů Piemont a Umbrie. Pětice bílých vín doplněná jedním lehkým červeným je ten pravý výběr pro očekávané horké dny v druhé polovině prázdnin. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 375 Kč s DPH

Namísto 1 710 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 325 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont a Umbrie
Barva5x bílé, 1x červené
Obsah cukruSuché
OdrůdaCortese (2x), Grechetto, Grignolino, Pinot Grigio (Rulandské šedé) a Viognier
Ročník2015 - 2017
Oceněnídle popisu jednotlivých vín
PříležitostGastronomie
Jídlodle popisu jednotlivých vín

Více informací

V srpnové nabídce Vám přinášíme sadu šesti vín, vždy po dvou ze tří italských vinařství: Castellari-Bergaglio a Montalbera z regionu Piemont na severu Itálie a Goretti Vini z regionu Umbrie ve střední Itálii. Povětšinou lehká a v nejlepším slova smyslu jednoduchá vína – vhodná jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají tato vína:

Castellari-Bergaglio

Salluvii 2016, Gavi DOCG. Vína Gavi jsou založena na typické piemontské bílé odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Víno Salluvii je ‚základní‘ víno vinařství, prezentuje se jemnou kombinací vůní lučních květů a citrusových plodů. Doporučujeme k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo také jako aperitiv.

Rolona 2015, Gavi DOCG di GaviVíno Rolona, vyšší řada v produkci vinařství, se představuje bohatou směsí vůní – cítíme zelené hrušky a jablka, citronové plody ale i čerstvé luční seno. Rolona je vhodným společníkem ke všem chodům, doporučujeme jej především k pokrmům z bílého masa a ryb nebo čerstvým sýrům. 

Montalbera

Calypsos 2017, Vino BiancoCalypsos je plné víno s intenzívní vůní zralého světlého ovoce a lučních květin, kupáž odrůdy Viognier a malého množství Chardonnay. Víno Calypsos doporučujeme především k pokrmům z ryb a bílého masa nebo zeleninovým salátům.

Grigne 2017, Grignolino d'Asti DOCVíno Grigné, jediné červené v tomto výběru, je vyrobeno z hroznů odrůdy Grignolino. Tato odrůda dává lehčí červená vína, která svojí světlejší barvou připomínají naše moravské pinoty (rulandské modré). Doporučujeme k úpravám drůbeže a těstovinám. Toto víno můžete pít i mírně nachlazené (15-18C).

Goretti Vini 

Grechetto 2016, Colli Perugini DOCGrechetto je 'rodinným stříbrem' mezi bílými víny regionu Umbrie. Lehké, čerstvé víno vhodné k zeleninovým salátům, rybě nebo méně výrazným úpravám drůbeže. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. 

Pinot Grigio 2016, Umbria IGTPinot Grigio je v zahraničí nejznámějším 'italským' vínem. Zde můžeme ochutnat lehké, čerstvé víno vhodné k pokrmům z drůbeže, ryb, těstovinám nebo čerstvým sýrům. Případně pro přátelské posezení 'jen tak'. 

Ochutnejte vína pocházející z různých odrůd, a najděte si, které je to Vaše! :-) 

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne