Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín pro letní dny

VM1807

Nový produkt

V červencové nabídce Vám přinášíme sadu šesti vín z produkce vinařství Boeri Alfonso a Cascina Ciapat di Bertello. Tři bílá a tři červená vína reprezentují šest významných odrůd regionu Piemont. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené :-) 

Více informací

1 125 Kč s DPH

Namísto 1 365 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 075 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barva3x bílé, 3x červené
Obsah cukruSuché
OdrůdaArneis, Barbera, Cortese, Dolcetto, Favorita a Nebbiolo
Ročník2x 2016, 4x 2017
Oceněnídle popisu jednotlivých vín
PříležitostGastronomie
Jídlodle popisu jednotlivých vín

Více informací

V červnové nabídce Vám přinášíme sadu šesti vín z produkce  vinařství Boeri Alfonso a Cascina Ciapat di Bertello, lehká a v nejlepším slova smyslu jednoduchá vína – vhodná jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. :-) Současně si připomeneme nejdůležitější odrůdy regionu Piemont: Barbera, Nebbiolo a Dolcetto v červených vínech a Arneis, Cortese a Favorita v bílých vínech. Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají tři červená a tři bílá vína:

Boeri Alfonso

Barbera d’Asti DOCG 2016. Tato Barbera je základní víno vinařství, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena (ročník 2016 získal Velkou zlatou medaili na letošní soutěži Prague Wine Trophy!). Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa.

Delicious 2017, Vino Bianco. Delicious je výraz používaný v piemontském dialektu pro 'něco krásné a delikátní'. Takové je i toto víno - jednoduché svěží víno vhodné především k jídlu. Dominantní odrůdou v této kupáži je odrůda Cortese, typická pro oblast Piemonte a známá především díky vínu Gavi DOCG, které se z odrůdy Cortese vyrábí. Doporučuji k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo zeleninovým salátům. 

Cascina Ciapat di Bertello

Merisio 2017, Langhe DOC Dolcetto. Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – Merisio je univerzální lehké víno, které můžeme použít k předkrmům, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo úpravám bílého masa.

Sarzori 2016, Langhe DOC Nebbiolo. Lehké příjemné víno přinášející svěží vůně čerstvého ovoce s nádechem květinových tónů. Z odrůdy Nebbiolo vznikají velká vína typu Barolo a Barbaresco, ale zde výběrem méně zralých hroznů a také prací ve sklepě – zrání proběhlo pouze v nerezovém tanku – vzniklo víno jiného charakteru. Doporučujeme k těstovinám, červenému masu nebo k středně vyzrálým sýrům. Vinař dokonce radí víno Sarzorí vychladit a pít jako rosé. Ale přiznám se, nezkoušel jsem. J Pokud někdo tuto možnost vyzkoušíte, dejte mi vědět, jaké byly Vaše dojmy.   

Pian Alto 2017, Roero Arneis DOCG. Roero Arneis je elegantní víno ze staré piemontské odrůdy Arneis, která byla dříve přidávána k vínům Barolo. Dnes představuje nádherná odrůdová vína. Roero Arneis můžeme pít od předkrmů přes těstoviny, pokrmy z ryb, např. z tuňáka, plodů moře a bílého masa až po studené úpravy červeného masa.

Rocca dei Fratti 2017, Langhe DOC Favorita. Favorita dává vína s květinovo-ovocnou vůní, v chuti kombinuje ovocitost s vyšší kyselinkou a květinovými tóny. Takové je i naše víno. Doporučujeme především k předkrmům a dále k těstovinám a pokrmům z ryb a mořských plodů, také vynikající jako aperitiv.

Ochutnejte vína pocházející z různých odrůd, a najděte si, které je to Vaše! :-) 

Obsah balení

 • 190 Kč
  1 x

  Tato Barbera je základní víno vinařství, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena. Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa. 

  190 Kč
 • 295 Kč
  1 x

  Roero Arneis je elegantní víno ze staré piemontské odrůdy, která byla dříve přidávána k vínům Barolo. Dnes představuje nádherná odrůdová vína.Roero Arneis můžeme pít od předkrmů přes těstoviny, pokrmy z ryb, např. z tuňáka, plodů moře a bílého masa až po studené úpravy červeného masa.

  295 Kč
 • 175 Kč
  1 x

  Delicious je výraz používaný v piemontském dialektu pro 'něco krásné a delikátní'. Takové je i toto víno - jednoduché svěží víno vhodné především k jídlu. Dominantní odrůdou v této kupáži je odrůda Cortese, typická pro oblast Piemonte a známá především díky vínu Gavi, které se z odrůdy Cortese vyrábí.

  175 Kč
 • 255 Kč
  1 x

  Favorita dává vína s květinovo-ovocnou vůní, v chuti kombinuje ovocitost s vyšší kyselinkou a květinovými tóny. Takové je i naše víno. Doporučujeme především k předkrmům a dále k těstovinám a pokrmům z ryb a mořských plodů, také vynikající jako aperitiv.

  255 Kč
 • 255 Kč
  1 x

  Lehké příjemné víno přinášející svěží vůně čerstvého ovoce s nádechem květinových tónů. Výhodná alternativa k vínům typu Barolo a Barbaresco. Doporučujeme k těstovinám, červenému masu nebo k středně vyzrálým sýrům. 

  255 Kč
 • 195 Kč
  1 x

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – Merisio je univerzální lehké víno, které můžeme použít k předkrmům, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo úpravám bílého masa. 

  195 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne