Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín Nebbiolo I. - "pro potěšení"

VM18101

Nový produkt

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Nebbiolo :-) 

Více informací

1 750 Kč s DPH

Namísto 2 090 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 700 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle výrazná červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva, tabáku, koření,.. - viz popis jednotlivých vín
ChuťNebbiolo zpravidla dává vína s plným tělem a pěknou strukturou a znatelnými tříslovinami, ale rozpětí typů vín ve výběru je tak široké, že nelze jednoznačně popsat - doporučujeme popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník3x 2016, 2x 2015 a 2008
Archivaceviz popis jednotlivých vín
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k pokrmům z červeného masa, zvěřině a vyzrálým sýrům. Lehčí vína lze úspěšně párovat i s pokrmy z bílého masa, těstovinami nebo lehčími sýry. Doporučujeme popis jednotlivých vín pro optimální párování konkrétního vína s jídlem.

Více informací

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. No to máte druhou sadu vín "pro vychutnání" :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají vína z produkce tří vinařů ze tří různých produkčních pod-oblastí. Základ tohoto výběru tvoří vína z vinařství Cascina Ciapat di Bertello, jehož vinice se nacházejí v těsné blízkosti podoblasti Barolo a proto není překvapením, že i zde pěstují především odrůdu Nebbiolo, kterou vinařství nabízí v několika řadách, kromě výše uvedeného vína Roero DOCG i ve dvou denominacích DOC - Alba a Langhe:

Valmaggiore 2016, Nebbiolo d’Alba DOC. Hrozny pochází z 80 roků starých keřů a víno zrálo v středně velkých soudcích ze Slavonského dubu, mix nových a jednou použitých. PWT 2018: Zlatá medaile.

Bosco del Monaco 2015, Nebbiolo d’Alba DOC. Vína zrálo v barrique soudcích ze Slavonského dubu (polovina v nových a polovina v jednou použitých). PWT 2017: Zlatá medaile.

Charakter těchto dvou vín je podobný vínu Roero, snad jen u vína Bosco del Monaco můžeme poznat výraznější vliv dřeva z barrique soudků, i párování s jídly je podobné.

La Terrazze dei Beccheri 2015, Nebbiolo d’Alba DOC.

Sarzori 2016, Langhe DOC Nebbiolo

Vína La Terrazze a Sarzori fermentovala i zrála v nerezovém tanku a oproti dvěma předchozím vínům jsou ‚lehčí‘ a můžeme je párovat s těstovinami, tepelně upravenou zeleninou, bílým masem a lehčími úpravami červeného masa nebo středně vyzrálými sýry. PWT 2017: Zlatá medaile (víno La Terrazze).

Vína z Cascina Ciapat ve výběru ‚pro potěšení‘ doplňují dvě vína:

Langhe DOC Nebbiolo DOC 2016 z vinařství La Ca Nova. Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou, které zrálo 14 měsíců ve velkém sudu z rakouského dubu, se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k těstovinám, úpravám červeného masa a zvěřiny nebo k talíři vyzrálých sýrů. Výborné k pití již teď s potenciálem k několikaleté archivaci. PWT 2018: Velká zlatá medaile.

Noto 2008, Monferrato DOC Rosso z vinařství Boeri Alfonso. Zrálo 12 měsíců v barrique sudech (částečně použitých), výtečné víno, které má charakter tradičních vín Barolo, dlouho zrálo a nyní je na vrcholu a ještě pár let vydrží. Doporučujeme párovat s pečeným a grilovaným masem, zvěřinou nebo vyzrálými sýry. PWT 2018: Zlatá medaile.

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: "Nebbiolo pro vychutnání" :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne