Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín Nebbiolo II. - "pro vychutnání"

VM18102

Nový produkt

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Přechutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Nebbiolo :-) 

Více informací

2 999 Kč s DPH

Namísto 3 660 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 949 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle výrazná červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva z ušlechtilého dřeva, koření, tabáku - viz popis jednotlivých vín
Chuťvína s plným tělem a pevnou strukturou, harmonická, zpravidla s výraznými tříslovinami - více viz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník3x 2015, 2x 2012, 1x2013
Archivacezpravidla do 10 roků, ale i více - viz popis jednotlivých vín
PříležitostVelká vína Nebbiolo jsou vhodným společníkem pro významnou příležitost nebo pro vychutnání si vína samotného. Výtečný dárek pro toho, kdo velké víno dokáže ocenit
JídloVelká vína Nebbiolo můžeme párovat s pokrmy z červeného masa a zvěřiny nebo vyzrálými sýry.

Více informací

V říjnové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Nebbiolo - jedné ze dvou (vedle odrůdy Barbera) hlavních odrůd Piemontu. V této sadě "Nebbiolo pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Naproti tomu, v sadě "pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přímočařejšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu.  :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.        

Ve výběru nás čekají vína z produkce tří vinařů ze tří různých produkčních pod-oblastí DOCG:

LAUT 2012, Barolo DOCG z vinařství Pira Giorgio

Massara 2013, Barolo DOCG z vinařství Cascina Massara.

Vína Barolo tvoří vrchol nabídky každého vinařství ve městě Barolo a jsou řazena mezi nejlepší vína Itálie. Obě tato vína zrála dva roky ve velkém dubovém sudu (LAUT ze slavonského dubu, zatímco Massara z francouzského dubu) a několik roků na láhvi. Obě vína jsou pitelná již teď (doporučujeme dekantaci), ale mají též potenciál pro několikaletou archivaci, kdy se budou ještě zakulacovat. Jsou to velká vína pro významnou příležitost, případně k vybrané gastronomii – pokrmům z červeného masa, zvěřiny vyzrálým sýrům.

Barbaresco DOCG 2015

Montefico 2015, Barbaresco DOCG

Montestefano 2015, Barbaresco DOCG

Tři vína Barbaresco z vinařství La Ca Nova, jedno ‚základní‘ pocházející z více vinic a dvě vína z ‚cru‘ vinic, po kterých jsou i pojmenována. Vína Barbaresco pochází z města Barbaresco, souseda a konkurenta výše zmíněného města Barolo. Díky podmínkám terroir, vína Barbaresco bývají obvykle přístupnější a dříve pitelná než vína Barolo. Ale tato vína z roku 2015 jsou stále ještě ‚neotesaní mladíčci‘ a pokud nejste přátelé tvrdých vín s výraznými tříslovinami, doporučuji dekantaci, především pro dvě vína cru, nebo si víno otevřete již ráno při snídani a nechte jej rozdýchat před večerní konzumací J Podobně jako vína Barolo, i vína Barbaresco doporučujeme ‚pro vychutnání‘ si vína samotného. Pokud chcete Barbaresco párovat s jídlem, doporučujeme je k úpravám červeného masa – výtečné k telecímu či skopovému nebo úpravám zvěřiny, ale ne s těžkými omáčkami. Prague Wine Trophy 2018: Velká zlatá medaile pro ‚základní‘ Barbaresco, dvě cru vína mají ještě svůj čas ukázat, co v nich je :-)

Roero DOCG 2012 z vinařství Cascina Ciapat di Bertello. Méně známé víno z oblasti Roero, které stojí stále poněkud ve stínu 'velkých vín' Barolo a Barbaresco, v jejichž těsném sousedství se nachází. Ale to můžeme považovat spíše za výhodu - za ceny výrazně nižší, než jsou ceny velkých „B“, máme možnost ochutnat vína, která jsou kvalitou i charakterem podobná. Toto víno zrálo ve středně velkých sudech ze slavonského dubu. Doporučujeme k pečeným a dušeným masům a vyzrálým sýrům. PWT 2017: Zlatá medaile.     

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady Nebbiolo - "pro potěšení" :-)

Obsah balení

 • 390 Kč
  1 x

  Roero, víno s plným tělem a pevnou strukturou přinášející svěží vůně čerstvého ovoce s nádechem živočišných tónů a i přes dlouhé zrání ve dřevě si víno ponechává charakteristickou ovocnou vůni hroznů. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

  390 Kč
 • 775 Kč
  1 x

  Barolo je největší víno Piemontu a jedna z nejprestižnějších klasifikací v celé Itálii. Barolo Massara je velké víno pro výjimečnou příležitost! Také vhodné pro archivaci - toto víno je vhodné k pití již nyní a má potenciál dalšího zlepšování po dobu nejméně dalších minimálně 5 let.

  775 Kč
 • 495 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 10 rocích. 

  495 Kč
 • 585 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 12 rocích. 

  585 Kč
 • 635 Kč
  1 x

  Elegantní víno s plným tělem a pevnou strukturou se prezentuje vůní a chutí vyzrálého červeného ovoce a příjemnými tříslovinami. Výborné k úpravám červeného masa nebo k vychutnání si vína 'jen tak'. Výborné k pití již teď stejně tak jako po dalších 15 rocích. 

  635 Kč
 • 780 Kč
  1 x

  Barolo je největší víno Piemontu a jedna z nejprestižnějších klasifikací v celé Itálii. Barolo LAUT je vrcholným dílem enologa Girgio Pira, vinaře páté generace. Velké víno pro výjimečnou příležitost! Také vhodné pro archivaci. 

  780 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne