Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín Dolcetto

VM1909

Nový produkt

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - 'třetí vzadu' za dvěma hlavními odrůdami Piemontu, Barbera a Nebbiolo. Dolcetto zpravidla dává ovocitá vína s nízkými tříslovinami. V této sadě "Dolcetto pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro vychutnání si vín samotných. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Dolcetto :-) 

Více informací

1 595 Kč s DPH

Namísto 1 751 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 545 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle jasná rubínově červená
Vůnězpravidla převládají ovocné vůně, viz popis jednotlivých vín
Chuťzpravidla vína se středně plným tělem, ovocitá s minimem tříslovin, u vín školených v dřevěných sudech se přidává i vliv ušlechtilého dřeva, pro detailní informace viz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník1x 2014, 2x 2016, 3x 2017
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivace3 – 5 roků
Oceněníopakovaně oceněna na Prague Wine Trophy - viz popis jednotlivých vín
Příležitostgastronomie i vychutnání vína 'jen tak'
JídloDolcetto je zpravidla univerzální víno vhodné k širokému spektru pokrmů - od polévky na začátku až po talíř (méně vyzrálých) sýrů na závěr , pro optimální párování doporučuji popis jednotlivých vín

Více informací

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - 'třetí vzadu' za hlavními odrůdami Piemontu, Barbera a Nebbiolo. Dolcetto zpravidla dává ovocitá vína s nízkými tříslovinami, výjimku tvoří vína z podoblasti Dogliano a Ovada, kde vznikají vína nejvyšší kvality DOCG, a právě ta na Vás v tomto výběru čekají. V této sadě na Vás čekají jak vína ovocitá a přímá, vhodná jako univerzální společník k jídlu, tak i vína vyzrálá a komplexní, vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Věřím, že Vám náš výběr přijde vhod.        

Ve výběru nás čekají vína z produkce pěti vinařů ze šesti různých produkčních pod-oblastí: Acqui, Alba, Langhe, Monferrato (vše DOC), Dogliani a Ovada (DOCG):

La Ueca 2016, Dolcetto d’Acqui DOC Superiore z vinařství Ivaldi Franco. Zrálo delší dobu v nerezovém tanku. Víno má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně a švestky. Podobně jako jiná vína Dolcetto je La Ueca univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Ale obstojí i samotné při užívání si vína 'jen tak' s malým občerstvením. Zlatá medaile PWT 2018.

Dolcetto d’Alba DOC 2017 z vinařství La Ca Nova. Zrálo v nerezovém tanku. Víno s podobným projevem jako La Moschina, univerzální společník pro širokou paletu pokrmů - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. Víno získalo ocenění Zlatá medaile a titul Regionální šampión na PWT 2018.

Costaforte 2017, Langhe DOC Dolcettoz vinařství Cascina Ciapat di Bertello. Zrálo v nerezovém tanku. Oproti dvěma předchozím vínům je kyselinka ještě více potlačena a v chuti převládají ovocité tóny. Opět, ideální víno k předkrmům, rizotu, tepelně upravené zelenině, těstovinám s masem, bílému masu nebo středně vyzrálým sýrům.

Aur-Oura 2014, Monferrato DOC Dolcetto (BIO, nefiltrované a minimálně sířené) z vinařství Rocco di Carpeneto. Zrálo v nerezovém tanku a následně i ‚ve dřevě‘ (částečně v použitých barrique a částečně ve středně velkých sudech). Víno má rubínovou barvu, vůně připomíná červené ovoce, především třešně, višně nebo maliny. Víno s nižší kyselinkou i tříslovinami, které může doprovázet všechny chody od předkrmů až po talíř lehce a středně vyzrálých sýrů.

Steira 2016, Ovada DOCG (BIO, nefiltrované a minimálně sířené) z vinařství Rocco di Carpeneto. Víno Steira patří do vrcholné produkce vinařství - elegantní víno z 'cru' vinice Rocco, které zrálo téměř dva roky v barrique sudu. Víno se projevuje výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Nebo si je vychutnejte 'jen tak'! Víno má velký potenciál k archivaci.

Puncin 2017, Dogliani DOCG (BIO, nesířené a nefiltrované) z vinařství Osvaldo Barberis. Zrálo v nerezovém tanku. Výraz „puncin“ v místním dialektu znamená „vrchol kopce“ a toto jméno odkazuje na původ hroznů – vyzrálé hrozny z polohy dávající plné víno. Vína Dogliani nabízí plné tělo, harmonii a eleganci a můžeme je párovat s pokrmy z bílého masa přes těstoviny, rizoto, tepelně upravenou zeleninu až k po pokrmy z červeného masa - s výjimkou těžkých a výrazně kořeněných úprav; nebo si jej užijte 'jen tak'.  

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

A pokud Vám ve výběru některá vína Dolcetto chybí, vytvořte si svůj vlastní výběr měsíce - na všechna vína Dolcetto nabízíme slevu 10% :-)

Obsah balení

 • 284 Kč  315 Kč  -10%
  1 x

  Víno Aur-Oura je lehké univerzální víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  284 Kč  315 Kč  -10%
  Sleva!
 • 203 Kč  225 Kč  -10%
  1 x

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – Costaforte je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. 

  203 Kč  225 Kč  -10%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%
  1 x

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – naše Dolcetto je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. 

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 297 Kč  330 Kč  -10%
  1 x

  Naše víno La Uéca má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně. Vína Dolcetto jsou univerzální párování s jídlem, mohou doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Víno La Uéca obstojí i samotné při užívání si vína 'jen tak' s malým občerstvením. Poslední láhve.

  297 Kč  330 Kč  -10%
  Sleva!
 • 401 Kč  445 Kč  -10%
  1 x

  Víno Steira patří do vrcholné produkce vinařství - elegantní víno z 'cru' vinice Rocco. Víno se projevuje výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr. Nebo si je vychutnejte 'jen tak'! Také vhodné k dlouholeté archivaci.

  401 Kč  445 Kč  -10%
  Sleva!
 • 302 Kč  335 Kč  -10%
  1 x

  Víno Puncin je představitel 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Dogliani DOCG. Puncin je elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  302 Kč  335 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne