Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín Barbera II. - "pro vychutnání"

VM18112

Nový produkt

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, té nejlepší :-) V této sadě "Barbera pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Přechutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Barbera :-) 

Více informací

2 175 Kč s DPH

Namísto 2 660 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 2 085 Kč Až do 180 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle tmavá rubínově červená, ve vyšším věku s fialovými odlesky
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva z ušlechtilého dřeva, koření, tabáku - viz popis jednotlivých vín
Chuťvína s plným tělem a pevnou strukturou, harmonická, zpravidla s pěknými tříslovinami - více viz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2011, 2012, 2014, 2x 2015, 2016
Alkoholzpravidla 15%
Archivacezpravidla do 10 roků, ale i více - viz popis jednotlivých vín
Oceněníopakovaně oceněna na Prague Wine Trophy - viz popis jednotlivých vín
PříležitostVína Barbera z tohoto výběru jsou vhodným společníkem pro významnou příležitost nebo pro vychutnání si vína samotného. Výtečný dárek pro toho, kdo velké víno dokáže ocenit
JídloVína Barbera můžeme párovat se širokým spektrem jídel - od těstovin až po pokrmy z červeného masa a zvěřiny nebo vyzrálými sýry. Doporučujeme popis jednotlivých vín.

Více informací

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, té nejlepší :-) V této sadě "Barbera pro vychutnání" se setkáte s šesti vyzrálými a komplexními víny vhodnými pro zamyšlení se a vychutnání si vín samotných. Naproti tomu, v sadě "pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přímočařejšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu.  :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.        

Ve výběru nás čekají vína z produkce pěti vinařů ze tří různých produkčních pod-oblastí, čtyři vína z Asti doplňují po jednom vína z Monferrato a Alba:

Pörlapa 2011, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Pörlapa je ‚vlajkovou lodí‘ vinařství Boeri, pravidelně získává vysoká ocenění na Prague Wine Trophy a z mezinárodních soutěží. Hrozny pochází ze staré vinice, keře mají v průměru okolo 80 roků, a k výrobě jsou použity ty nejlepší hrozny. Ve sklepě víno zrálo 18 měsíců v nových barrique soudcích a delší dobu na láhvi. Víno Pörlapa je výjimečné víno, doporučujeme k výrazným úpravám červeného masa a ke zvěřině, případně k vyzrálým sýrům. Nebo jen tak ‚k hlubokému zamyšlení‘ – ale pozor na obsah alkoholu, který dosahuje 15%! ;-). Velká zlatá medaile PWT 2017 za nádherných 94 bodů!

Lequilibrio 2012, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Další nádherné víno a jedna z mých nejoblíbenějších Barber J Vynikající víno, komplexní a přitom přístupné, hladké až sametové. Kvalitou srovnatelné s vínem Porlapa, ale přitom úplně jiné, člověk by skoro nevěřil, že se jedná o stejnou odrůdu a podobný způsob zpracování – toto víno zrálo 12 měsíců v nových barrique soudcích. Doporučujeme si toto víno vychutnat při významné příležitosti, případně k vybrané gastronomii – omáčkám, úpravám červeného masa a sýrům. Víno bylo oceněno Velkou zlatou medailí a titulem „Prague Premium Gold“ v letošní soutěži PWT za nádherných 94 bodů.

La Marescialla 2015, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Vína z vinařství Agostino Pavia a synové jsme pro Vás dovezli teprve minulý měsíc. Věřím, že Vám udělají stejnou radost jako mně. Víno La Marescialla je ‚vlajkovou lodí‘ vinařství, nádherné harmonické víno s plným tělem, hrozny pochází z ‚cru‘ vinice, ve sklepě víno zrálo zhruba rok v barrique soudcích z francouzského dubu. Výsledkem je vynikající víno vhodné pro velké příležitosti, na vrcholu již teď ale i s potenciálem na dlouholetou archivaci. Párování s jídlem podobné jako u vína Lequilibrio.

Martinette 2014, Barbera d‘Asti DOCG Superiore. Střední řada vinařství, hrozny pochází z vinice staré asi 40 roků a víno zrálo 12 měsíců v (použitých) barrique sudech, výtečné víno pro gastronomii i vychutnání vína ‚jen tak‘. Martinette je lehčí víno než dvě předchozí, proto párování s jídlem spíše jako u vín z výběru ‚pro potěšení‘ – od těstovin přes pokrmy s houbami, tepelně upravenou zeleninu až po téměř všechny úpravy červeného masa, též k výběru sýrů (i vyzrálých). Zlatá medaile PWT 2018. Kvalita vína Martinette je oceněna i ‚hlasem lidu‘ – Martinette je dlouhodobě naše nejprodávanější víno. J

Rataraura 2015, Barbera del Monferrato DOCG Superiore. Hrozny pro výrobu tohoto vína pochází ze stejné vinice jako Rapp ve výběru ‚pro potěšení‘, ale k výrobě tohoto vína jsou použity jen ty nejlepší hrozny z vinice. Další rozdíl je v práci ve sklepě: fermentace i následné zrání po dobu 30 měsíců probíhá v terakotových amforách (s ‚mezistupněm‘ zrání v dřevěných sudech po dobu 6 měsíců – požadavek kvůli zatřídění do Monferrato DOCG), do láhví bylo stáčeno teprve letos na jaře. Nesířeno, nefiltrováno – vinařství Rocco di Carpeneto patří mezi tzv. ‚naturální vinaře‘. Výsledkem je harmonické víno s plným tělem a příjemnými tříslovinami v rovnováze s tóny vyzrálého ovoce. Víno doporučuji k houbovým pokrmům, těstovinám nebo lehčím úpravám červeného masa, také k výběru sýrů na závěr.

Barbera d’Alba DOC 2016. Víno na první pohled ‚obyčejné‘, které by do tohoto výběru nemělo patřit. Ale zdání klame, toto víno z vinařství La Ca Nova (vína Barbaresco) je vynikající Barbera, kterou jsem si po ochutnání zamiloval a zařadil ji mezi má tři nejoblíbenější vína Barbera (a možná ‚nejoblíbenější na celém světě‘ J) po boku vín Porlapa a Lequilibrio! Toto víno zrálo 12 měsíců ve velkém sudu z rakouského dubu a půl roku na láhvi. Výsledkem je nádherné komplexní a trochu s chutěmi zralého až džemového ovoce, doporučujeme je k červenému masu pokrmům z hub nebo tepelně upravené zelenině.

…anebo, stejně jako všechna vína z tohoto výběru, pro vychutnání si vína jen tak. Pozor jen na vyšší alkohol, standardně na úrovni 15%, případně 14.5% :-)

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady "Barbera pro potěšení" :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne