Typ vína

Prohlédnuté produkty

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín Barbera I. - "pro potěšení"

VM19111

Nový produkt

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Barbera :-) 

Více informací

1 425 Kč s DPH

Namísto 1 516 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 375 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle rubínově červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva, tabáku, koření,.. - viz popis jednotlivých vín
ChuťBarbera zpravidla dává vína ovocitá s příjemnými tříslovinami, v tomto výběru najdeme vína poloplným tělem, ale rozpětí typů vín ve výběru je tak široké, že nelze jednoznačně popsat - doporučujeme popis jednotlivých vín
Bioviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník4x 2016, 1x 2017 a 1x 2015
Alkoholviz popis jednotlivých vín
ArchivaceVína z tohoto výběru nejsou určena k dlouhodobé archivaci - zpravidla 2-3 roky, viz popis jednotlivých vín
Ocenění6x Velká zlatá medaile Prague Wine Trophy!
PříležitostGastronomie
JídloVína Barbera z tohoto výběru jsou univerzální vína vhodná pro gastronomii, od těstovin, pokrmů s houbami, tepelně upravené zelenině až po pokrmy z červeného masa. Doporučujeme popis jednotlivých vín pro optimální párování konkrétního vína s jídlem.

Více informací

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. No to máte druhou sadu vín "pro vychutnání" :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají vína z produkce pěti vinařů ze dvou produkčních pod-oblastí, základ tohoto výběru tvoří vína z Asti doplněná jedním vínem z Monferrato:

Barbera d’Asti DOCG 2016. Bratři Boeri vína Barbera ‚umí‘, to dokazuje už i ‚základní‘ víno vinařství – Barbera z mladých keřů která zrála v nerezovém tanku. Mladé víno s ovocitým charakterem a minimem tříslovin, vzhledem ke svému věku se již pěkně zakulacuje. Víno ročníku 2016 získalo Velkou zlatou medaili na PWT 2018. 

Martinette 2015, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Martinette představuje prostřední úroveň ze tří vín Barbera v nabídce vinařství, přestupní stanice mezi ‚základní‘ Barberou a vínem Pörlapa. Hrozny pochází z 40 roků staré vinice, ve sklepě víno zrálo 12 měsíců na použitém barrique sudu. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena, dlouhodobě naše nejprodávanější víno! 

Casareggio 2017, Barbera d’Asti DOCGVína Agostino Pavia máme v nabídce právě rok, za tu dobu dokázala, že do naší nabídky vín Barbera patří, a našla si své obdivovatele. Casareggio zrálo 4 měsíce v nerezovém tanku a pak další 4 měsíce ve velkém (80 hl) dubovém sudu. Ovocité víno k pití a potěšení ‚teď a tady‘.

Blina 2016, Barbera d’Asti DOCG. Jedna z čerstvých novinek v naší nabídce – ze sklepa vinařství Agostino Pavia a synové, je elegantní víno z 'cru' vinice. Vhodné též k několikaleté archivaci.

Bionzo 2016, Barbera d’Asti DOCG Superiore. Elegantní víno s plným tělem a pěknou strukturou, zrálo 12 měsíců ve středně velkém sudu ze slavonského dubu. Také vhodné k několikaleté archivaci.

Cesca 2016, Barbera d’Alba DOC. Jediný zástupce ve výběru mimo oblast Asti DOCG, víno ze starých keřů s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

Všechna vína z toho výběru jsou ideální partner k širokému spektru pokrmů od polévek přes těstoviny, drůbež až po lehčí úpravy červeného masa. Anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku pěkného vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami, třeba s pečivem a výběrem sýrů :-)

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: "Barbera pro vychutnání" :-)

Obsah balení

 • 199 Kč  230 Kč  -13.5%
  1 x

  Tato Barbera je základní víno vinařství, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena. Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa. 

  199 Kč  230 Kč  -13.5%
  Sleva!
 • 198 Kč  225 Kč  -12%
  1 x

  Casareggio je středně plné víno, vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od drůbeže přes těstoviny a tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa (raději ne k těžkým omáčkám a zvěřině) nebo čerstvým a středně vyzrálým sýrům.

  198 Kč  225 Kč  -12%
  Sleva!
 • 242 Kč  275 Kč  -12%
  1 x

  Blina je elegantní víno z 'cru' vinice vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od těstovin přes tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa nebo výběru sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci.

  242 Kč  275 Kč  -12%
  Sleva!
 • 302 Kč  335 Kč  -10%
  1 x

  Víno ze starých keřů s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

  302 Kč  335 Kč  -10%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%
  1 x

  Martinette představuje prostřední úroveň ze tří vín Barbera v nabídce vinařství. Harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena, dlouhodobě naše nejprodávanější víno! 

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 311 Kč  345 Kč  -10%
  1 x

  Bionzo je výtečná Barbera, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Vhodné též k pití jen tak, ať už teď nebo za několik roků. 

  311 Kč  345 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne