Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín Barbera I. - "pro potěšení"

VM18111

Nový produkt

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Barbera :-) 

Více informací

1 350 Kč s DPH

Namísto 1 680 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 300 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle rubínově červená
Vůnězpravidla ovocná s tóny dřeva, tabáku, koření,.. - viz popis jednotlivých vín
ChuťBarbera zpravidla dává vína ovocitá s příjemnými tříslovinami, v tomto výběru najdeme vína poloplným tělem, ale rozpětí typů vín ve výběru je tak široké, že nelze jednoznačně popsat - doporučujeme popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník3x 2016, 2x 2017 a 1x 2015
ArchivaceVína z tohoto výběru nejsou určena k dlouhodobé archivaci - zpravidla 2-3 roky, viz popis jednotlivých vín
PříležitostGastronomie
JídloVína Barbera z tohoto výběru jsou univerzální vína vhodná pro gastronomii, od těstovin, pokrmů s houbami, tepelně upravené zelenině až po pokrmy z červeného masa. Doporučujeme popis jednotlivých vín pro optimální párování konkrétního vína s jídlem.

Více informací

V listopadové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Barbera - jedné ze dvou (vedle odrůdy Nebbiolo) hlavních odrůd Piemontu. A pro mne osobně, z té nejlepší :-)  V této sadě "Barbera pro potěšení" se setkáte s šesti víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými jako doplněk k Vašemu jídlu anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku dobrého vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami. No to máte druhou sadu vín "pro vychutnání" :-)  Věřím, že Vám tento výběr přijde vhod.       

Ve výběru nás čekají vína z produkce pěti vinařů ze dvou produkčních pod-oblastí, základ tohoto výběru tvoří vína z Asti doplněná jedním vínem z Monferrato:

Barbera d’Asti DOCG 2016 a 2017. Bratři Boeri vína Barbera ‚umí‘, to dokazuje už i ‚základní‘ víno vinařství – Barbera z mladých keřů která zrála v nerezovém tanku. Mladé víno s ovocitým charakterem a minimem tříslovin. Víno ročníku 2016 získalo Velkou zlatou medaili na letošním PWT (za 90 bodů!), můžete porovnat s novým vínem ročníku 2017, které přijelo před pár týdny a na svoje ohodnocení teprve čeká :-)

Solo Acciao 2017, Barbera d’Asti DOCG. Solo Acciaio (v překladu "pouze nerez" – název vypovídá o technologii zrání vína) je středně plné víno s ovocitým charakterem, vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem.

Blina 2016, Barbera d’Asti DOCG. Jedna z čerstvých novinek v naší nabídce – ze sklepa vinařství Agostino Pavia a synové, je elegantní víno z 'cru' vinice. Vhodné též k několikaleté archivaci.

Old Tradition 2016, Barbera d’Asti DOCG. Old Tradition je plné harmonické víno, jedno ze dvou v tomto výběru, které zrálo ve dřevě – zde v již použitých barrique soudcích.

Rapp 2015, Vino Rosso /dobrovolně poníženo z B. del Monferrato DOCG/. V tomto víně je kapička (asi 5%) odrůdy Dolcetto pro zvýraznění barvy a ovocitého projevu, ale stále je to Barbera J Další víno, které zrálo ve dřevě: v již použitých dubových sudech, částečně v barrique a částečně ve velkých sudech, a to poměrně dlouho – 30 měsíců, do láhví bylo stáčeno teprve letos na jaře. Nesířeno, nefiltrováno – vinařství Rocco di Carpeneto patří mezi tzv. ‚naturální vinaře‘.

Všechna vína z toho výběru jsou ideální partner k širokému spektru pokrmů od polévek přes těstoviny, drůbež až po lehčí úpravy červeného masa. Anebo k tomu vypít si na závěr dne pro potěšení lahvinku pěkného vína, ale ne komplexního a složitého, kde je třeba se postupně propíjet jednotlivými vrstvami, třeba s pečivem a výběrem sýrů :-)

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: "Barbera pro vychutnání" :-)

Obsah balení

 • 230 Kč
  1 x

  Tato Barbera je základní víno vinařství, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena. Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa. 

  230 Kč
 • 275 Kč
  1 x

  Solo Acciaio (v překladu "pouze nerez") je středně plné víno, vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od drůbeže přes těstoviny a tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa (raději ne k těžkým omáčkám a zvěřině) nebo čerstvým a středně vyzrálým sýrům.

  275 Kč
 • 365 Kč
  1 x

  Old Tradition, je plné, harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, ale nejvíce vynikne, když si je otevřeme k výrazným pokrmům, které by mnohá jiná vína přehlušily. Ale můžeme si toto víno vychutnat 'jen tak' s drobným občerstvením nebo s výběrem sýrů.

  365 Kč
 • 345 Kč
  1 x

  Rapp je kupáž s výrazným podílem odrůdy Barbera - 95% a menším množstvím odrůdy Dolcetto pro zvýraznění barvy a ovocitého projevu. Víno Rapp je univerzální a může být použito k téměř jakémukoliv pokrmu nebo pro pití 'jen tak'.

  345 Kč
 • 190 Kč
  1 x

  Tato Barbera je základní víno vinařství, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Bezkonkurenční víno v poměru kvalita/cena. Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa. 

  190 Kč
 • 275 Kč
  1 x

  Blina je elegantní víno z 'cru' vinice vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od těstovin přes tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa nebo výběru sýrů na závěr. Vhodné též k několikaleté archivaci.

  275 Kč

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne