Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Weissburgunder Bambule! 2015

Weissburgunder Bambule! 2015

B724

Nový produkt

Vína řady „Bambule“ vznikají jen v letech s nejlepšími podmínkami pro danou odrůdu. Toto rulandské bílé se představuje výraznou květinovou vůní zvýrazněnou zráním na kvasničných kalech. Víno nebylo před lahvováním filtrováno ani sířeno! Skvělý společník k vybrané gastronomii nebo pro vychutnání 'jen tak'.

Ve víně se již objevil kal, který ale nemá vliv na kvalitu vína. Ale je třeba už vína vypít.

Více informací

409 Kč s DPH

-25%

 545 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvaslámově žlutá až do zlatava
Vůněbohatá paleta květinových vůní s ovocnými tóny
Chuťvíno má plné tělo a pěknou strukturu, dlouhé trvání na patře zdůrazněné zráním na kvasničních kalech
BioAno, bez filtrace a síření
Obsah cukruSuché
OdrůdaRulandské bílé
Ročník2015
Alkohol12.5 %
Archivace3 – 5 roků
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopředkrmům, zeleninovým salátům nebo k čerstvým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z viniční trati Seewinkelschotter ve svahu nad Neziderským jezerem s hlinito-písčitou půdou s příměsí žulové drtě.

Výroba

V polovině července došlo k ‚zelené sklizni‘ - probírce hroznů, ruční sběr hroznů proběhl v polovině září a pro další zpracování byly vybrány jen nejlepší hrozny. Spontánní fermentace na slupkách v dřevěné kádi po dobu 14 dnů, následovalo lisování a druhá fáze fermentace. Víno zrálo po dobu 8 měsíců v použitých barrique soudcích, celou dobu na kvasničných kalech. Následuje lahvování (bez filtrace a dodatečného síření) a ležení na lahvi alespoň 4 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Vína označená přídomkem „Bambule!“ představují speciální řadu v produkci Judith Beck – vína, která vznikají jen v letech s nejlepšími podmínkami pro danou odrůdu. V roce 2015 se povedla tato bílá burgunda s výraznou květinovou vůní zvýrazněnou zráním na kvasničných kalech. Víno nebylo před lahvováním filtrováno ani sířeno! Výsledkem je suché, šťavnaté víno s trochou tříslovin a bezva kyselinkou. Skvěle pitelné již teď ale s archivačním potenciálem na několik roků. Skvělý společník k vybrané gastronomii nebo pro vychutnání 'jen tak'. Ročník 2015 patřil k nejlepším v posledním desetiletí.

Produkce

Asi 2,000 lahví, jen v nejlepších letech

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne