Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Výprodej! Vento di Passioni 2010, Sagrantino di Montefalco DOCG

Vento di Passioni 2010, Sagrantino di Montefalco DOCG

S202

Nový produkt

Jméno vína v překladu znamená "vítr vášně" a do takového větru vášně se dostanete při pití našeho vína. Výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům anebo jako plnohodnotný společník k pití 'jen tak'.

Více informací

438 Kč s DPH

-30%

 625 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionUmbrie
Barvatemně rubínová
Vůněkombinace červeného ovoce (zralé třešně, granátové jablko), sušených květů a ušlechtilých vůní ze dřeva - lékořice, pryskyřice
Chuťplné víno s optimálním poměrem taninů a kyselin, na patře působí hřejivým dojmem; v chuti cítíme opět zralé červené ovoce, divoké květiny a zřetelnou mineralitu
Obsah cukruSuché
OdrůdaSagrantino
Ročník2010
Alkohol14.5%
Archivace10 - 12 roků
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z červeného masa, zvláště připraveným na grilu, nebo dobře nazrálým sýrům

Více informací

Vinice

rodinná vinice s jihovýchodní expozicí a optimálním mikroklima - místní 'cru' - ve vesnici San Clemente

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů probíhá počátkem října a pro další zpracování jsou vybrány jen nejlepší hrozny. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 22 dnů, celou dobu ve styku se slupkami. Následuje zrání v barriqueh soudcích z francouzského dubu po dobu 36 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 12 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Sagrantino patří mezi nejvýznamnější modré odrůdy Itálie. Její původ sahá až do starověku, kdy se pěstovala v oblasti dnešní střední Itálie. V současné době se pěstuje především v oblasti Umbrie (region rozkládající se na jih od známějšího Toskánska), nejvíce hodnocená DOCG vína vznikají v okolí města Montefalco, odkud také pochází naše víno Vento di Passioni. Jméno vína v překladu znamená "vítr vášně" a do takového větru vášně se dostanete při pití našeho vína. Výborná volba k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům anebo jako plnohodnotný společník k pití 'jen tak'.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne