Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Veltlínské zelené "Schone Stunden" 2019

H123

Nový produkt

Mladé čerstvé víno z odrůdy Veltlínské zelené. Doporučujeme párování s drůbeží, tepelně upravenou zeleninou nebo studenými nářezy.

Poslední láhve.

Více informací

255 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionWeinviertel
Barvasvětle zelená
Vůněsměs vůní květin a peckového ovoce
Chuťčerstvé, šťavnaté a harmonické víno , na patře cítíme meruňky a broskve v kombinaci s,exotickým ovocem , víno má střední délku
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaVeltlínské zelené
Ročník2019
Alkohol13.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovíno je vhodným společníkem k předkrmům, pokrmům z drůbežího masa nebo k studenému masu

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika viničních tratí na svahu hory Manhartsberg v obci Muhlbach, vinice jsou umístěny ve svahu s jižní a jihovýchodní expozicí, půda je převážně sprašová nebo jílovitá. 

Výroba

Začátkem července došlo k ‚zelené sklizni‘ - probírce hroznů, ruční sběr hroznů proběhl v první polovině října. Spontánní fermentace proběhla v nerezovém tanku, stejně tak i zrání vína po dobu 5 měsíců. Následovalo lahvování a ležení na lahvi alespoň 3 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Veltlínské zelené je velmi stará autochtonní odrůda pocházející patrně z území dnešního Rakouska. Pravděpodobný původ této autochtonní odrůdy je v region Dolní Rakousko, z oblasti vrchoviny Manghartsberg (rozhraní vinařských region Weinviertel a Kamptal), kde patrně vznikla samovolným křížením odrůd Tramín a St. Georgen. 

Tradiční oblastí pěstování odrůdy je Rakousko, kde je nejrozšířenější odrůdou - roku 2009 vysazena na 36 % plochy vinic, tedy na 17.478 hektarech, převážně ve vinařských regionech Weinviertel (v tomto regionu je skutečně dominantní odrůdou), Kamptal, Kremstal, Donauland a Wachau. Odrůdě bylo roku 2003 přiděleno první rakouské označení původu (Weinviertel DAC) následované dvěma dalšími (Traisental DAC a Kremstal DAC).

Produkce

Asi 30,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2017, Zlatá medaile (za 86 bodů) pro víno ročníku 2016 

PWT 2016, Zlatá medaile (za 87 bodů) pro víno ročníku 2015 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne