Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Veltlínské červené 2020

Veltlínské červené Humer 2020

H124

Nový produkt

Mladé čerstvé víno z raritní odrůdy Veltlínské červené. Výtečný společník jídlu, doporučujeme párování s pokrmy z masa, bílého i červeného.

Poslední láhve.

Více informací

196 Kč s DPH

-20%

 245 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionWeinviertel
Barvasvětle žlutá se zelenými tóny
Vůněve vůni cítíme zralé exotické ovoce
Chuťna patře cítíme zralé ovoce a příjemnou kyselinku na závěr
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaVeltlínské červené
Ročník2020
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídloveltlínské červené je výtečný společník k pokrmům z masa, bílého i červeného, doporučujeme k vídeňskému řízku

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika viničních tratí na svahu hory Manhartsberg v obci Muhlbach, vinice jsou umístěny ve svahu s jižní a jihovýchodní expozicí, půda je převážně sprašová nebo jílovitá. 

Výroba

Začátkem července došlo k ‚zelené sklizni‘ - probírce hroznů, ruční sběr hroznů proběhl  začátkem října. Spontánní fermentace proběhla v nerezovém tanku, stejně tak i zrání vína po dobu 5 měsíců. Následovalo lahvování a ležení na lahvi alespoň 3 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Veltlínské červené je velmi stará autochtonní odrůda pocházející patrně z území dnešního Rakouska (dle jiné hypotézy z alpského údolí Valtellina /francouzsky Valteline, německy Veltlin/ v Lombardii, poblíž hranic Itálie se Švýcarskem). Odrůda je na menších plochách vysazena v dolnorakouských vinařských oblastech Kamptal a Kremstal, kde poskytuje kvalitní odrůdová vína. Protože vyžaduje kvalitní plochy, které však vinaři osazují spíše populárnějšími odrůdami Veltlínské zelené nebo Ryzlink rýnský, plocha vinic osázených toto odrůdou neustále klesá - roku 1999 zde byla pěstována na 258 hektarech, roku 2009 již pouze na 193 ha.

Ve Státní odrůdové knize České republiky není odrůda zapsána a není ani odrůdou, povolenou k výrobě zemských vín, na našich vinohradech ji najdeme velmi vzácně. Pozor! – nejedná se o na Moravě populární víno ‘Večerka’, ta se skrývá za oficiálním názvem Veltlínské červené rané. :-)

Veltlínské červené bylo použito k vyšlechtění několika dalších odrůd, včetně výše uvedené 'Večerky', Neuburského nebo z Rakouska známé odrůdy Rotgipfler.

Produkce

Asi 6,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly tato hodnocení:

Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile a titul Prague Gold pro víno ročníku 2019

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne