Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Valmaggiore 2016, Nebbiolo d'Alba DOC

C209

Nový produkt

Víno ze starých keřů s plným tělem a pevnou strukturou kombinující vůně vyzrálého ovoce s kombinací živočišných tónů a výrazné třísloviny. Výhodná alternativa k vínům typu Barolo a Barbaresco. Doporučujeme k dušeným a pečeným masům nebo k vyzrálým sýrům. 

Více informací

374 Kč s DPH

-10%

 415 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 365 Kč Až do 149 Kč
6 353 Kč Až do 374 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená s granátovými odlesky
Obsah cukruSuché
OdrůdaNebbiolo
Ročník2016
Alkohol14.0%
Archivace10 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2018: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'

Více informací

Vinice

vinice "Valmaggiore" v městečku Montaldo Roero s jižní až jihovýchodní expozicí, stáří keřů asi 80 roků; půdu tvoří převážně vápence a pískovce - bývalé mořské dno

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá v polovině října. Fermentace probíhá v nerezovém tanku po dobu 20 dnů a následuje zrání ve středně velkých dubových sudech (zhruba půl na půl nové a již jednou použité sudy) po dobu 12 měsíců, následuje lahvování a další ležení na lahvi po dobu 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Oblast Roero patří - společně s oblastmi Langhe, Gattinara a Ghemme - mezi ceněné oblasti produkce vín z odrůdy Nebbiolo. Ocenění nejvyšší kvality bylo potvrzeno udělením denominace Roero DOCG. Toto konkrétní víno bylo úmyslně 'poníženo' z denominace DOCG na nižší DOC d'Alba. Vína z oblasti Roero stojí stále poněkud ve stínu 'velkých vín' Barolo a Barbaresco, v jejichž těsném sousedství se nachází, ale to můžeme považovat spíše za výhodu - za ceny výrazně nižší, než jsou ceny Barola, máme možnost ochutnat vína, která jsou kvalitou i charakterem Barolu podobná.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne