Prohlédnuté produkty

Slevy

Suciaja 2013, Colli Tortonesi DOC Rosso

L203

Nový produkt

Pokud máte zájem ochutnat raritní víno z málo pěstované odrůdy, máte zde jedinečnou šanci. Víno Suciaja z odrůdy Nibió se představuje ovocitým charakterem, doporučujeme k pečeným a grilovaným masům nebo středně vyzrálým sýrům. 

Více informací

356 Kč s DPH

-10%

 395 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněve vůni převažují kořenité tóny doplněné o ovocné a květinové vůně - pepř, vanilka, tabák, červené ovoce,.. tyto vůně postupně přichází a zaměňují jedna druhou
Chuťvíno má plné tělo, dlouhotrvající třísloviny ale přesto na patře působí hladce až sametově a díky poměrně vysokému alkoholu, ale ne nepříjemně vystupujícímu, až sladkým dojmem
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2013
Alkohol13.5%
Archivace10 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2017: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlopokrmům z vepřového masa - nejlépe grilované nebo pečené, k polovyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

svah orientovaný jihozápadně, půda je převážně jílovitá

Výroba

Ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá na konci září. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku po dobu asi 20 dnů, následuje zrání v barrique soudcích po dobu 9 měsíců a v nerezovém tanku po dobu 9 měsíců. Po lahvování víno leží na lahvi po dobu 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Nibió je blízce příbuzná s odrůdou Dolcetto, ale během let byla pěstována odděleně a je považována za samostatnou odrůdu. La Colombera je jedním ze tří (!) vinařství, která odrůdu Nibió pěstují. Pokud máte zájem ochutnat raritní víno z málo pěstované odrůdy, máte zde jedinečnou šanci. Víno Suciaja má výborný základ pro dlouhodobou archivaci.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročník 2012 získal Stříbrnou medaili a titul "Prague Silver" na Prague Wine Trophy 2016. 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne