Typ vína

Prohlédnuté produkty

St. Laurent Ungerberg 2020

R203

Nový produkt

Svatovavřinecké je příjemný společník k párování s jídlem - k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr. Ale můžeme si víno vychutnat samotné 'jen tak'.

Více informací

295 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 266 Kč Až do 177 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvatmavě fialová
Vůněve vůni cítíme výrazné aroma zralého červeného ovoce, koření a vanilky
Chuťpohladí příjemně na patře, cítíme zralé ovoce - černé třešně, jemné třísloviny v dlouhém závěru
Obsah cukruSuché
OdrůdaSvatovavřinecké
Ročník2020
Alkohol12.5 %
Archivace3 – 5 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlovýtečné je k pokrmům z červeného masa, těstovinám s masem, tepelně upravené zelenině nebo výběru středně vyzrálých sýrů na závěr

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Ungerberg položené na jižním svahu kopce v okolí města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, vinice má půdu založenou na směsi písčitých a břidlicových půd s křídovým podložím. Většina keřů pochází z výsadby staré asi 20 roků. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla v polovině července, ruční sběr hroznů proběhl v prvním týdnu října. Fermentace při řízené teplotě proběhla v nerezových tancích po dobu 10 dnů, třikrát denně s ponořením matolinového klobouku. Jablečno-mléčné kvašení a následné zrání po dobu 16 měsíců proběhlo v použitých barrique soudcích, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Svatovavřinecké patří k vedle Frankovky k nejstarším odrůdám středoevropského regionu, ale v současné době se netěší velké oblibě. Důvodem je, že tato odrůda je náročná na polohu. ale když dostane, co potřebuje, vše nám vrátí v kvalitě vína :-)  

Produkce

Asi 1,500 láhví ročně.

Další ocenění

Vína předcházejících ročníků byla oceněna v soutěži Prague Wine Trophy:

PWT 2021: Zlatá medaile pro víno ročníku 2019

Falstaff: 89 bodů pro víno ročníku 2015

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne